Office dla małych i średnich

Office 97 Small Business Edition PL zawiera Publisher 98, a wkrótce ma być uzupełniona o polską wersję Outlook 98.

Office 97 Small Business Edition PL zawiera Publisher 98, a wkrótce ma być uzupełniona o polską wersję Outlook 98.

Microsoft wprowadził na rynek polską wersję pakietu aplikacji biurowych Office 97 Small Business Edition, przeznaczoną przede wszystkim dla małych i średnich firm. Głównym elementem tego zestawu jest program Microsoft Publisher 98. Pakiet jest dostępny w sprzedaży od końca czerwca br.

Publisher 98 umożliwia tworzenie różnego rodzaju materiałów marketingowych, począwszy od papieru firmowego, na stronach WWW kończąc. Nowa wersja programu zawiera elastyczne kreatory pomagające przy tworzeniu publikacji i ułatwiające ich modyfikację oraz edycję, a także bogaty zestaw wzorcowych dokumentów, które można wykorzystać przy przygotowywaniu wszelkiego rodzaju materiałów marketingowych. Publisher 98 zawiera również ponad 60 schematów kolorów, które użytkownik może dowolnie edytować, 10 tys. rysunków, 1500 fotografii, 175 krojów pisma, pliki dźwiękowe, animacje w formacie GIF i tysiąc elementów graficznych, ułatwiających i przyspieszających tworzenie atrakcyjnych stron WWW.

Program ma funkcję AutoConvert, która pozwala na dostosowanie publikacji do nowego układu, rozmiaru lub rodzaju dokumentu. Możliwe jest także automatyczne dopasowywanie rozmiaru tekstu w zależności od dostępnego lub przeznaczonego na dany fragment obszaru w publikacji. Program jest zgodny z innymi aplikacjami Office i umożliwia łatwą wymianę danych. Oprócz programu Publisher 98, pakiet zawiera także Word 97, Excel 97 i Outlook 97. Jak informuje Microsoft, nabywcy pakietu otrzymają bezpłatnie, mającą się wkrótce ukazać, nową wersję programu komunikacyjnego Outlook 98.

Odbiorcami Office 97 Small Business Edition mają być przede wszystkim firmy, które nie potrzebują, zawartych w wersji Office Professional, bazy danych i programu prezentacyjnego.

Cenę pakietu ustalono na poziomie Microsoft Office 97 w wersji Standard. Jak informują przedstawiciele polskiego oddziału Microsoft, mająca się wkrótce ukazać polska wersja programu Outlook 98 będzie czterdziestym programem firmy zlokalizowanym na polski rynek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200