Office 365, czyli biuro w chmurze

Nowy pakiet Microsoftu jest obecnie w fazie testów beta, ale jeszcze przed wakacjami ma znaleźć się w sprzedaży.

Office 365, czyli biuro w chmurze

SharePoint w chmurze

Usługa Office 365 polega na udostępnieniu klientom aplikacji obsługiwanych w modelu cloud computing, obejmujących pocztę, komunikację, pracę grupową i portal dokumentów firmowych z wbudowanym edytorem plików Office obsługiwanym przez przeglądarkę. W usłudze udostępniana jest skrzynka Exchange obsługiwana standardowo przez przeglądarkę. Obsługiwane są wszystkie typowe funkcje Exchange, z wyjątkiem folderów publicznych, którą to funkcję przejął SharePoint.

Lokalny Office

Aplikacja webowa poczty elektronicznej ma możliwość synchronizacji z urządzeniami przenośnymi, które obsługują ActiveSync. Będzie zatem działać z telefonami z systemami Android, BlackBerry, Symbian oraz Windows Mobile/Windows Phone 7. Pojemność skrzynki to 25 GB. Jedną z najmocniejszych stron poczty online - w porównaniu do wykorzystania oprogramowania Outlook i typowego serwera poczty - jest przetwarzanie reguł po stronie serwera, dzięki czemu filtrowanie i segregacja poczty odbywa się już na nim. W cenie usługi jest wliczona ochrona antyspamowa i antywirusowa.

W dzisiejszych czasach częścią firmy jest stała komunikacja. Microsoft wprowadził zatem usługę firmowego komunikatora błyskawicznego, komunikacji głosowej, konferencji webowych oraz połączeń wideo. Usługa ta - nawet w minimalnej wersji komunikatora tekstowego - nie działa z przeglądarki internetowej bez zainstalowanego oprogramowania klienta Lync, który stanowi jednak część Office 365.

Dodatkiem do usługi Office 365 jest instalowane lokalnie oprogramowanie Office Professional Plus, które uzupełnia funkcjonalność webową o wydajność i wygodę pracy z aplikacjami zainstalowanymi na stacji roboczej. Oprogramowanie to jest dostępne w ramach wybranych wersji pakietu i może być zainstalowane nawet na pięciu komputerach jednego użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200