Office 365: Oficjalna premiera już w czerwcu?

Rzecznik prasowy firmy Microsoft był dość wstrzemięźliwy informując tylko, że premiera usługi Office 365 nastąpi (raczej później) w 2011 roku. Jednak Steve Ballmer zdradził, że będzie ona dostępna już w czerwcu.

O premierze Office 365 prezes Microsoftu powiedział w Delhi do grupy przemysłowców:

"Intensywnie pracujemy nad rozwiązaniami dla biura. Uruchomimy usługę Office 365, dającą dostęp do usług takich jak Lync, Exchange, SharePoint czy Office świadczonych w chmurze w ramach abonamentu. Nastąpi to w czerwcu"

Niedawno Ballmer zaanonsował premierę Windows 8 (ma ona nastąpić w 2012 roku), co było oficjalnie prostowane (jako nieścisłość) następnego dnia przez innego przedstawiciela firmy.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld

Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska firmy odnośnie wypowiedzi jej prezesa na temat premiery Office 365.

Usługa Office 365 ma zastąpić usługe BPOS (Business Productivity Online Suite) i obejmować dostęp do Exchange, SharePointa, czy zunifikowanej komunikacji (Lync) oraz Office (zarówno wersji instalowanej w komputerze jak i dostępnej w chmurze). Niedawno Microsoft oświadczył, że usługa będzie oficjalnie dostępna (obecnie można testować wersję beta) w dalszej części roku, ale biorąc pod uwagę silną konkurencię ze strony GoogleApps, Microsoft powinien raczej przyspieszyć premierę Office 365.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200