Office 365 Admin – program Windows Phone 8 do monitorowania usług Office 365

Administratorzy mogą monitorować stan usług Office 365 za pośrednictwem urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 8, wykorzystując do tego celu nową aplikację Office 365 Admin, którą można już pobierać z magazynu Windows Phone 8 Store.

Po uruchomieniu aplikacji Office 365 Admin, administrator może sprawdzić Office 365 Service Status i monitorować usługi oferowane przez pakiet. Może też wtedy filtrować informacje wybierając określoną subskrypcję usługi. Aplikacja pozwala monitorować stan usług świadczonych oprogramowanie Office 365, które ma status aktywnej subskrypcji, a logująca się osoba ma prawa przysługujące administratorowi.

Wadą aplikacji jest to, że nie wspiera uwierzytelniania opartego na Windows Azure Active Directory Multi-Factor Authentication, przez co nie jest tak bezpieczna, jak można by tego sobie życzyć.

Zobacz również:

  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Aplikacja dostępna jest już w magazynie Windows Phone 8 Store (pod adresem http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/office-365-admin/76f9b288-37bc-4d75-8164-16d1df0447a2?signin=true), a w magazynach App Store (wersja iOS) i Google Play (Android) pojawi się za kilka tygodni.

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję X Forum Usług Szerokopasmowych, która odbędzie się 27 listopada 2013. Celem konferencji jest przedstawienie perspektyw, przyszłości usług bazujących na sieciach szerokopasmowych oraz aktualnych trendów w ich wykorzystaniu. Na konkretnych przykładach omówione zostaną trwające wdrożenia, przetargi i kwestie finansowania.

Przedstawione i omówione zostaną także najgorętsze tematy, z którymi mierzyć będziemy się w nadchodzących latach – technologie do wykorzystania w kontekście „ostatniej mili”, konieczność budowy i utrzymania infrastruktury mogącej „udźwignąć” rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych, rosnące znaczenie komunikacji M2M czy kwestia podziału nowych częstotliwości (800MHz i te po TV analogowej).

Szczegółowy program konferencji oraz rejestracja pod adresem http://www.computerworld.pl/konferencja/Broadband2013/wykup

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200