Office 2019 i odświeżony Office 365

Pakiet Office 2019 - zapowiedziany oficjalnie przez Microsoft w ubiegłym roku podczas konferencji Ignite - jest od wczoraj dostępny dla wszystkich użytkowników w postaci jednorazowego zakupu z dożywotnią licencją. Nowej edycji doczekała się też usługa Office 365, dostępna teraz w wersjach Business Premium, Personal i Home.

W pakiecie Office 2019 (który można instalować wyłącznie na komputerach Windows 100 znajdą się tradycyjne już aplikacje, takie jak: Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote, ale również: Project, Visio, Access i Publisher. W nowej, odświeżonej wersji, niemal każda z nich otrzyma dodatkowe funkcje, wśród których znalazły się między innymi te, dotyczące Windows Ink, wsparcia pisma odręcznego czy modelowania 3D.

PowerPoint w Office 2019 skrojony został na miarę oczekiwań użytkowników. Wśród nowości, które znajdziemy w aplikacji PowerPoint wchodzącej w skład pakiety Office 2019, należy zwrócić uwagę na możliwość umieszczania modeli 3D w klasycznej prezentacji. Udoskonalone zostały także funkcje związane z pismem odręcznym.

Zobacz również:

  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • Windows 11 2022 - małe i duże zmiany dla biznesu
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

W nowościach dotyczących aplikacji Word nie sposób nie wspomnieć o funkcji tłumacza, z którą mieli okazję zapoznać się już użytkownicy Office 365. Istotnych zmian doczekał się także sam Excel, który został wzbogacony o możliwość tworzenia odświeżonych formuł i wykresów, a dzięki wykorzystaniu PowerPivot oraz PowerQuery – także o nowe możliwości analizy i wizualizacji danych.

Nowy Office 365 dostępny jest w 3 wariantach: Office 365 Personal, Office 365 Home oraz – nowość – Office 365 Business Premium. Na szczególną uwagę zasługuje wariant Office 365 Business Premium, zaprojektowany z myślą o małych firmach i osobach prowadzących własną działalność gospodarczą. Sektor takich małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce rozwija się coraz prężniej, a liczba osób, które zarejestrowały w kraju własną działalność, przekracza już 2 miliony.

Jak sama nazwa na to wskazuje, w wariancie Office 365 Business Premium znajdują się narzędzia oraz usługi, które w szczególny sposób adresują potrzeby małego biznesu. Dlatego niewielkie firmy, takie jak np. zakłady fryzjerskie, firmy usługowe, małe sklepy, będą mogły korzystać z narzędzi, do których dostęp mają największe firmy i koncerny (a więc np. Exchange, Skype dla Firm czy OneDrive dla Firm).

Dodatkowo w pakiecie są także: SharePoint, Teams, Outlook Customer Manager (CRM) czy – to nowość – Bookings (aplikacja ułatwiająca planowanie wizyt i zarządzanie nimi). Użytkownicy Office 365 Business Premium otrzymują ponadto darmową domenę .com na jeden rok.

Microsoft zwraca uwagę na zmianę, do której doszło w pakiecie Office 365 Home: teraz z licencji na ten produkt może korzystać nawet do 6 osób jednocześnie, na 5 urządzeniach. To nie koniec nowości: jeśli w naszym koncie Microsoft, w zakładce „Rodzinne” mamy skonfigurowaną funkcję umożliwiającą spersonalizowanie w niej członków rodziny korzystających z urządzeń na Windows 10, to subskrypcja nowego Office 365 automatycznie przypisze się do ich kont.

Office 365 to zestaw aplikacji do pracy biurowej, który Microsoft oferuje w modelu subskrypcyjnym, dzięki czemu są one cyklicznie wzbogacane o nowe funkcje, a użytkownik zawsze pracuje na ich najnowszych wersjach. Użytkownicy wersji Home lub Personal powinni zwrócić uwagę na nowości w obrębie aplikacji Outlook. Została ona wyposażona w specjalny filtr spamu, który chroni skrzynkę użytkownika przed niechcianymi wiadomościami oraz dodatkowo ruguje niepożądane reklamy. Kolejnym atutem nowego Outlooka jest jego pojemność: to ponad 50 GB miejsca na wiadomości.

Źródło: Microsoft

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200