Oferty zagraniczne w "Warszawiance"

Mnogość wystaw i innych imprez promocyjnych w Polsce sprawiła, że prawie nie zauważona przez prasę przeszła interesująca oferta handlowo-kooperacyjna 25 zachodnich firm technicznych, telekomunikacyjnych i komputerowych, prezentowana od 19 do 21 czerwca w mokotowskiej hali K.S. „WARSZAWIANKA".

Mnogość wystaw i innych imprez promocyjnych w Polsce sprawiła, że prawie nie zauważona przez prasę przeszła interesująca oferta handlowo-kooperacyjna 25 zachodnich firm technicznych, telekomunikacyjnych i komputerowych, prezentowana od 19 do 21 czerwca w mokotowskiej hali K.S. „WARSZAWIANKA".

Wystawcami były przedsiębiorstwa z 11 stanów USA, 2 prowincji Kanady oraz z Anglii, Niemiec i Austrii, a większość z nich szukała w ten sposób stałych form współpracy i okazji do wejścia na polski rynek.

TELTECH LTD (ze stanu Virginia), który produkuje, instaluje i obsługuje m.in. prywatne centrale telefoniczne połączone z siecią miejską (PBX), poszukuje agentów, dystrybutorów oraz partnerów do współpracy typu joint ventures.

INNOVATIVE TECHNOLOGY INC. (ze stanu Georgia) oferuje najnowszą technologię typu „VO-ICE PERFECT". Ten „GŁOS DOSKONAŁY" jest m.in. automatyczną recepcjonistką, która jednocześnie odpowiada na 32 zewnętrzne zgłoszenia telefoniczne i łączy je natychmiast z wybranym numerem wewnętrznym. System jest w stanie zapamiętać nieograniczoną ilość numerów wewnętrznych i przekazywać słowne informacje. Dzięki udoskonaleniom „WICE PERFECT" oferuje najwyższej jakości mechaniczną reprodukcję głosu ludzkiego. Może on również nagrywać do 60 godzin informacji telefonicznych.

LEASAMETRIC INC. z Kalifornii należy do światowych leaderów wśród firm wyspecjalizowanych w wypożyczaniu i leasingu sprzętu elektronicznego, takich marek jak: Hewlett-Packard, Tek-tronix czy Sun Microsystems. Zajmuje się także sprzedażą zarówno podstawowego sprzętu telekomunikacyjnego, jak i komputerowych stacji roboczych.

Dla tych, którzy mają ograniczone budżety, specjalną ofertę przedstawiła CORPORATE TELECOM SERVICES INC. z Ontario. Należy ona do czołowych kanadyjskich dostawców sprzętu używanego bądź całkowicie zregenerowanego. W niskich cenach konkuruje z nią kalifornijska GLOBE-TECH INTERNATIONAL.

Na rynek polski obniżyła ceny londyńska firma ATOMSTYLE LTD. Oferowane przez nią komputery osobiste IBM systemów 286/386 i 486 (od 16 MHz do 33 MHz) kosztują od 950 do 2740 USD. Firma poszukuje w Polsce przedstawicieli handlowych.

W ostatnim dniu wystawy, której jednym z głównych organizatorów była brytyjska firma LTEO

(The Leisure Trade Exhibitors Or-ganization), największe wzięcie miały stoiska ze sprzętem związanym z ratownictwem i utrzymaniem bezpieczeństwa publicznego. AMKUS RESCUE SYSTEM INC. ze stanu Illinois zaprezentował skuteczne a zarazem lekkie i łatwe w użyciu narzędzia ratownicze używane przez straż ogniową, policję, wojsko, przemysł czy przedsiębiorstwa komunikacyjne. Ciekawą ofertę złożyła największa w tej dziedzinie firma katalogowo pocztowa GALLS INC. z Kentucky. Na ten rok planuje ona rozesłanie po całym świecie przeszło 6 milionów katalogów, które Trafiać będą również do Polski. Gdyby ktoś z uczestników wystaw lub zwiedzających chciał zorganizować błyskawiczną konferencję międzynarodową bez potrzeby podróżowania, miał na miejscu stoisko BROADCAST SATELLITE INTERNATIONAL. Ta teksańska firma czuwa przez 24 godziny na dobę, gotowa w każdej chwili udostępnić odpowiedni czas na dwu - lub wielopunktową transmisję satelitarną z dowolnych miejsc globu. Tym razem, w ciągu 21 godzin trwania tej wystawy na starej warszawskiej skarpie wiślanej, nikt nie poczuł jeszcze takiej potrzeby. Ale ziarno zostało rzucone.


TOP 200