Oferta NEC-a dla polskiego rynku

W październiku firma Incom stała się drugim po Optimusie dystrybutorem japońskiego giganta elektronicznego NEC (CW 44). Po otwarciu w październiku biura w Krakowie (dla regionu Polski Czech i Słowacji) jest to kolejny krok wskazujący na wzmożenie działalności marketingowej NEC-a w naszym rejonie Europy. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka informacji o tym koncernie.

W październiku firma Incom stała się drugim po Optimusie dystrybutorem japońskiego giganta elektronicznego NEC (CW

44). Po otwarciu w październiku biura w Krakowie (dla regionu Polski Czech i Słowacji) jest to kolejny krok wskazujący na wzmożenie działalności marketingowej NEC-a w naszym rejonie Europy. Przy tej okazji warto przypomnieć kilka informacji o tym koncernie.

Znany jest też jako producent układów pamięci i pod względem wielkości produkcji zajmuje drugie miejsce na świecie po Intelu. Oczywiście NEC przoduje nie tylko w ilościowej produkcji pamięci, ale również opracowuje najnowocześniejsze w tej dziedzinie technologie wytwarzania. Na przykład w br. opracował prototyp pamięci błyskowej o pojemności 64 Mb.

NEC jest dotychczas znany w Polsce z urządzeń pamięci masowej sprzedawanych z komputerami Optimusa oraz z doskonałych monitorów. Firma Incom będzie zajmować się dystrybucją monitorów, napędów CD-ROM, i komputerów notatnikowych.

NEC produkuje już czytniki CD-ROM o poczwórnej prędkości 600 kB/s i o czasie dostępu 180 ms.

Interesująco zapowiada się nowa rodzina drukarek laserowych Silentwriter SuperScript. Mamy tu drukarkę o symbolu 660 dla DOS i Windows, której cena poniżej 20 mln zł przy rozdzielczości 600 dpi sprawia, że jest to najtańsza drukarka tej klasy na rynku. Na przykład porównywalna drukarka HP IVP kosztuje powyżej 30 mln zł. Naprawdę szokująca jest jednak cena drukarki kolorowej drukarki laserowej Silentwriter SuperScript Color 3000. Pierwsza prezentacja tej drukarki odbyła się 14 listopada br. Jim Forrest, przedstawiciel NEC-a zapowiedział, że jej cena detaliczna będzie wynosić ok. 1000 USD. Drukarka ta oferuje trzy metody druku różniące się szybkością oraz kosztem.

Na polskim rynku czekają jednak NEC-a duże niespodzianki. Nie wiadomo jak sobie poradzi ze sprzedażą bardzo dobrych profesjonalnych monitorów, które jednak są dość drogie.

Na zdjęciu (z prawej) Reinhold Hubner (NEC Deutschland) i Mariusz Jaworski (Incom).


TOP 200