Odzyskiwanie danych w wirtualnych środowiskach VMware

Firmy, które utraciły dane przechowywane w pamięciach serwerów wykorzystujących technologię wirtualizacji VMware mają do dyspozycji nowe narzędzie. Jest to oprogramowanie firmy Kroll Ontrack, zaprojektowane specjalnie do odzyskiwania folderów i plików znajdujących się we wszystkich typach systemów wirtualnych VMware.

Choć korzyści, jakie wynikają z zastosowania systemów wirtualnych (oszczędzanie pojemności, środowiska i kosztów) są łatwo dostrzegalne, to posiadanie wszystkich danych w jednym miejscu sprawia, że przedsiębiorstwo jest podatne na utratę danych.

Gdy w wirtualnej infrastrukturze dochodzi do utraty danych, identyfikacja przyczyny oraz odzyskanie danych są bardzo skomplikowane. Można to zrobić korzystając z usług oprogramowania Kroll Ontrack. Systemy VMware, w których skuteczność odzyskania danych przez Kroll Ontrack jest najwyższa, to: VMware Infrastructure 2 & 3 (ESX Server, VMFS), VMware Server i VMware Workstation (wszystkie wersje).

Firma Kroll Ontrack opracowała także techniki oraz narzędzia, dzięki którym możliwe jest pełne odzyskanie danych nie tylko z dysków twardych, ale również z pamięci flash, dysków SSD oraz taśm LTO. Podobnie jak w przypadku środowisk wirtualnych, odzyskiwanie danych z wyżej wymienionych nośników jest złożonym procesem. Narzędzia firmy Kroll Ontrack wykonują to zadanie automatycznie.


TOP 200