Odszedł wiceprezes Compaqa, odpowiedzialny za dział oferujący rozwiązania i usługi dla dużych przedsiębiorstw

Enrico Pesatori, wiceprezes Compaq Computer i szef działu zajmującego się rozwiązaniami i usługami dla dużych przedsiębiorstw, odszedł z firmy. Zdaniem obserwatorów, był on drugą najważniejszą osobą w...

Enrico Pesatori, wiceprezes Compaq Computer i szef działu zajmującego się rozwiązaniami i usługami dla dużych przedsiębiorstw, odszedł z firmy. Zdaniem obserwatorów, był on drugą najważniejszą osobą w Compaqu.

Z Compaqa E. Pesatori odszedł do kalifornijskiej firmy Synaxia Networks, zajmującej się technologiami sieciowych pamięci masowych. Będzie tam dyrektorem wykonawczym.

Wraz z odejściem szefa działu zajmującego się rozwiązaniami dla dużych przedsiębiorstw Compaq przedstawił plan zmian organizacyjnych dotyczących tego działu. W jego ramach szefowie działów Industry Standard Servers, Business Critical Servers i Storage Products będą podlegać bezpośrednio Michaelowi Capellasowi, dyrektorowi wykonawczemu firmy.

Ponadto Compaq połączył podlegający odchodzącemu dyrektorowi dział zajmujący się usługami z działem sprzedaży, podlegającym Peterowi Blackmore'owi, innemu wiceprezesowi. Działy Consumer Group i Commercial Personal Computing nie uległy restrukturyzacji.

Odejście E. Pesatori'ego zbiegło się z czasem, w którym Compaq walczył o zwiększenie efektywności swojej kluczowej działalności związanej ze sprzętem i usługami dla dużych przedsiębiorstw. Zdaniem analityków, przychód firmy z tego sektora rynku spadł w I kwartale br. w porównaniu z wynikami ubiegłorocznymi o 4%. Jako przyczynę zamrożenia zakupów, przy jednoczesnym powolnym wzroście przychodów z usług, podawane jest głównie oczekiwanie wymagających klientów na wysoko wydajny unixowy serwer WildFire, który ma trafić na rynek w tym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200