Odstąpić sprzedaż

MIS rozważa scedowanie na firmy partnerskie sprzedaży i wdrożeń własnych systemów obiegu dokumentów i pracy grupowej.

MIS rozważa scedowanie na firmy partnerskie sprzedaży i wdrożeń własnych systemów obiegu dokumentów i pracy grupowej.

W ocenie Bożeny Skibickiej, prezes zarządu - Management Information Systems, rynek aplikacji wspomagających pracę grupową i zarządzanie dokumentami od roku przeżywa rozwój. "Wcześniej praktycznie nie było zapotrzebowania na tego typu rozwiązania" - mówi prezes MIS.

Rozwiązanie z półki

W związku ze wzrostem sprzedaży MIS planuje rozpoczęcie współpracy z partnerami, poprzez których zamierza nie tylko dystrybuować swoje oprogramowanie, ale również przeprowadzać wdrożenia. Tego typu umowę podpisano już m.in. z nowosądeckim Optimusem. Pracownicy MIS natomiast skoncentrowaliby się na tworzeniu aplikacji.

We wrześniu br. MIS zamierza wprowadzić na rynek nową wersję oprogramowania MIS-Partner. Będzie to pierwszy produkt, który firma ma rozprowadzać poprzez sieć partnerów handlowych. Wersja ta - określana jako tzw. rozwiązanie z półki - będzie wyposażona m.in. w funkcję dowolnego ustawienia parametrów obiegu dokumentów, co ma ułatwić wdrożenia systemu.

Niepopularne, ale skuteczne

Od czasu kiedy Lotus Development rozpoczął działalność w Polsce, MIS związał się z technologią tej firmy. "Wybraliśmy platformę Lotus Notes, mimo że jest mniej popularna w Polsce wśród producentów aplikacji i użytkowników. Naszym zdaniem jest najbardziej stabilna i bezpieczna spośród istniejących na rynku rozwiązań" - twierdzi Bożena Skibicka.

Na platformę Lotus Notes firma stworzyła wspomnianą aplikację MIS-Partner, umożliwiającą koordynację korespondencji wewnętrznej i zewnętrznej w dowolnej postaci - faksu, poczty elektronicznej i dokumentu papierowego. Inną aplikacją działającą wg oprogramowania Lotusa jest MIS-Umowy. Oprogramowanie to wspomaga zarządzanie budżetem i umowami inwestycyjnymi, a jest przeznaczone przede wszystkim dla administracji rządowej i samorządowej. MIS-Umowy stosuje m.in. Ministerstwo Obrony Narodowej. Firma tworzy również aplikacje wspomagające zarządzanie procesami w firmie oraz ułatwiające wdrożenie systemów zarządzania jakością.

Duże nadzieje firma wiąże z rynkiem systemów ERP. Na bazie Lotus Notes opracowuje interfejsy dla aplikacji klienckich systemów ERP. "Takie rozwiązanie umożliwia dostęp do zasobów informacyjnych systemów ERP czy tworzenie raportów, zwykle wielokrotnie tańsze niż oprogramowanie dostarczane przez producenta. Technologia ponadto jest bardziej «intuicyjna», co nie jest bez znaczenia dla szybkości wdrożenia i przeszkolenia użytkowników" - mówi prezes MIS.