Odnowione karty Asusa

W dzień po wprowadzeniu przez NVidię nowych procesorów graficznych pracujących z interfejsem AGP 8x, Asus zaprezentował odświeżoną linię produktów nazwaną V9180.

Nowe karty poza zmienionym interfejsem (z AGP 4x na AGP 8x) nie różnią się od poprzedników częstotliwościami taktowania i zastosowanymi procesorami graficznymi. Ekonomiczny model posiada układ GeForce4 MX 440-8X, a dla wymagających przewidziano wersję z procesorem GeForce4 Ti4200.

Nowością jest seria V9180 Video Suite. Karty tego typu wyposażono w system Asus Smart Cooling, którego zadaniem jest sprawienie aby systemy chłodzące zainstalowane na karcie pracowały jak najciszej. Czujnik inteligentnie reguluje prędkość obrotową wentylatora na radiatorze w zależności od bieżącej temperatury procesora. Pozostałe wyposażenie kart to: podwójne złącza cyfrowe DVI oraz dodawane dwie przejściówki DVI-VGA. Poza tym na śledziu znajdziemy wyjścia i wejścia wideo oraz wyjście TV.

Zobacz również:

  • SEC: Nvidia wprowadzała w błąd. Kopanie kryptowalut miało duży wpływ na jej działalność
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

Ceny nowych modeli nie są na razie znane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200