Odkurzone biuro

Nieco zapomniany przez europejskich użytkowników Windows pakiet biurowy WordPerfect Office powróci w przyszłym roku na rynek w nowym wcieleniu.

Nieco zapomniany przez europejskich użytkowników Windows pakiet biurowy WordPerfect Office powróci w przyszłym roku na rynek w nowym wcieleniu.

Na razie miłośnicy legendarnego WordPerfecta mogą przyjrzeć się zaprezentowanej po raz pierwszy na Comdexie wersji beta. W skład WordPerfect Office 2000 wejdą cztery aplikacje: edytor tekstu WordPerfect 9, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro 9, program do tworzenia prezentacji Corel Presentations 9 i planer CorelCentral.

"W przyszłości zamierzamy jeszcze bardziej rozwinąć produkt od strony internetowej" - zapowiadał Mike Cowpland, prezes Corela. Natomiast już w ciągu najbliższych miesięcy Corel planuje wprowadzić na rynek kilka wersji, różniących się "składem". Corel będzie uzupełniać pakiet o relacyjną bazę danych Paradox 9, program Corel Print Office, narzędzie do rozpoznawania głosu NaturallySpeaking Personal Edition 3.0 firmy Dragon oraz program do tworzenia stron WWW - Trellix Web 2.0.

W WordPerfect Office 2000 Corel korzysta z Microsoft Visual Basic for Applications (VBA). Zastosowanie narzędzi VBA jest częścią strategii Corela, który zamierza doprowadzić do tego, aby WordPerfect był zgodny z pakietami biurowymi Microsoftu i Lotusa.

Pełna wersja WordPerfect Office 2000 pojawi się w II kwartale 1999 r. Cena pakietu będzie podana w grudniu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200