Odcisk myszy

Systemy biometryczne do identyfikacji użytkowników na podstawie wzoru linii papilarnych nie są nowością. Rozwiązanie U-Match firmy BioLink Technologies International jest o tyle ciekawe, że łączy skaner rejestrujący odcisk palca z myszą komputerową.

Systemy biometryczne do identyfikacji użytkowników na podstawie wzoru linii papilarnych nie są nowością. Rozwiązanie U-Match firmy BioLink Technologies International jest o tyle ciekawe, że łączy skaner rejestrujący odcisk palca z .

Po podłączeniu myszy do komputera i zainstalowaniu oprogramowania sterującego, konieczne jest dokonanie rejestracji użytkowników i ich odcisków palców. System może działać pod kontrolą Windows 95/98 lub NT na pojedynczym komputerze lub w sieci. Administrator określa dopuszczalny sposób logowania - hasło lub odcisk palca. U-Match nie pozwala na jednoczesne używanie obu metod.

Rozwiązanie jest wyjątkowo łatwe w użyciu. Do zalogowania się wystarczy położyć rękę na myszy, a ta wysyła do systemu zaszyfrowaną informację, powodując uruchomienie komputera, ale nie pozwala na odtworzenie danych o obrazie linii papilarnych.

Obecnie BioLink Technologies przygotowuje nową wersję oprogramowania, która będzie umożliwiać automatyczne szyfrowanie plików lub katalogów na dysku. Cena U-Match BioLink Mouse wynosi w USA ok. 130 USD.


TOP 200