Odchodzi weteran kierownictwa Motoroli

Robert Galvin, dawny przewodniczący rady nadzorczej Motoroli, postanowił odejść z firmy w II kwartale tego roku, po ponad 60 latach pracy w sektorze telekomunikacyjnym. Przedstawiciele firmy poinformo...

Robert Galvin, dawny przewodniczący rady nadzorczej Motoroli, postanowił odejść z firmy w II kwartale tego roku, po ponad 60 latach pracy w sektorze telekomunikacyjnym. Przedstawiciele firmy poinformowali, że ten zasłużony członek rady, który jest także ojcem obecnego szefa Motoroli, Christophera Galvina, po prostu odchodzi na emeryturę.

Przypomnijmy jednak, że w ostatnim czasie Motorola przeżywa trudne chwile. Wiadomo już, że z powodu osłabienia wzrostu gospodarczego jej wyniki w I kwartale br. finansowego będą gorsze od wcześniejszych założeń.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

Ponadto w ostatnich tygodniach Motorola zdecydowała o zamknięciu kilku zakładów i redukcji ok. 4 tys. miejsc pracy w swoim pionie zajmującym się półprzewodnikami. W styczniu firma zapowiedziała zwolnienie 2,5 tys. osób, co było związane z likwidacją produkcji rozwiązań komórkowych w amerykańskim Harvardzie. Wszystko to razem jest częścią planu obniżania kosztów i zwiększenia dochodowości firmy.

Motorola została założona w roku 1928 w Chicago przez Paula Galvina, ojca odchodzącego Roberta Galvina, jako Galvin Manufacturing Corporation.

***

Motorola przejmuje Blue Wave

Motorola będzie zwalniać

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200