Odchodzi dyrektor wykonawczy Terra Lycos

Zdaniem analityków odejście to nie będzie miało większego wpływu na działalność firmy w dalszej perspektywie. Należy się raczej obawiać zastoju sprzedaży na rynku internetowym.

Terra Lycos, operator znanego portalu internetowego, poinformował o odejściu Roberta Davisa, dyrektora wykonawczego firmy. Podano także, że IV kwartał minionego roku zakończył się dla firmy stratą operacyjną w wysokości 96 mln USD.

R. Davis był prezesem i dyrektorem wykonawczym Lycosa zanim firma została przejęta przez Terra Networks, spółkę zależną hiszpańskiego giganta telekomunikacyjnego Telefonica. Przejęcie to sfinalizowano w październiku ub.r. Bob Davis został dyrektorem wykonawczym połączonego Terra Lycos, ale różne źródła podawały, że nie zgadzał on się z zarządem Telefonicy co do sposobu funkcjonowania i poziomu niezależności działań firmy na rynku internetowym.

Zobacz również:

  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Zdaniem analityków odejście dyrektora może oznaczać pogorszenie się notowań firmy na rynku giełdowym. Dodają jednak, że niezależnie od odejścia "najbardziej doświadczonego człowieka w tej firmie", Terra Lycos i tak w dalszej perspektywie odczułaby skutki spadającej koniunktury na rynku internetowym.

Tymczasem przedstawiciele operatora zapowiedzieli, że celem firmy nadal pozostaje stanie się "najczęściej odwiedzanym miejscem online na świecie".

R. Davis pozostanie w radzie nadzorczej firmy, bez prawa głosu. Podejmie także nowe obowiązki w amerykańskim funduszu Highland Capital Partner, który ma współpracować z Terra Lycos.

***

Terra Networks przejmuje Lycos za 12,5 mld USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200