Odchodzą członkowie kierownictwa niemieckiego Bertelsmanna

W niecały tydzień po ogłoszeniu sojuszu z Napsterem, rezygnację ze swoich stanowisk zapowiedzieli przewodniczący rady nadzorczej i prezes BMG Entertainment.

Dwóch wysokich rangą dyrektorów niemieckiego giganta medialnego Bertelsmann odchodzi z zajmowanych stanowisk. Kilka dni wcześniej niemiecka firma zawarła sojusz ze swoim dotychczasowym wrogiem Napsterem, udostępniającym serwis wymiany plików muzycznych pomiędzy użytkownikami indywidualnymi w Internecie.

Michael Dornemann, przewodniczący rady nadzorczej, i Strauss Zelnick, prezes i dyrektor wykonawczy należącego do Bertelsmanna oddziału BMG Entertainment, przestaną pełnić swoje obowiązki w ciągu kilku miesięcy. M. Dornemann odejdzie z rady w styczniu przyszłego roku i pozostanie w firmie najpóźniej do czerwca. Natomiast stanowisko prezesa BMG ma być już wolne z początkiem stycznia.

Bertelsmann jest w trakcie reorganizacji, w wyniku której koncern ma być podzielony na trzy strategiczne działy. Jeden z nich ma zajmować się wyłącznie dziełami autorskimi i powstanie z połączenia spółek zależnych Random House, Gruner und Jahr, RTL Group i Bertelsmann Springer.

Jednakże M. Dornemann stwierdził, że choć "uznaje wprowadzanie zmian dotyczących nowej generacji w firmie, to istnieją również jeszcze inne punkty widzenia".

Obaj dyrektorzy twierdzą, że popierali umowę z Napsterem. Jednak różne źródła podają, że sojusz ten był wynikiem działań podjętych przez przewodniczącego rady nadzorczej Bertelsmanna, Thomasa Middelhoffa, które spotkały się z początkowym oporem S. Zelnicka.

***

Bertelsmann godzi się z Napsterem

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200