Od lipca będzie dostępny kredyt technologiczny

Łącznie do dyspozycji przedsiębiorców oddane zostanie 400 mln euro. Sześć banków - PKO BP, Pekao, BRE Bank, Raiffeisen Bank Polska, Bank BPH i Bank Polskiej Spółdzielczości - podpisało z BGK porozumienie w sprawie jego uruchomienia.

Na początku lipca ruszy nowy instrument wsparcia inwestycyjnego małych oraz średnich przedsiębiorców współfinansowany ze środków unijnych. Kredyt technologiczny umożliwi im zdobycie kapitału na projekty związane z wdrożeniem nowych technologii. Kredyt ma umożliwić firmom z sektora MSP pozyskanie środków na zakup oraz wdrożenie najnowszych światowych technologii. Jego atutem w porównaniu z komercyjnymi kredytami inwestycyjnymi będzie możliwość umorzenia części wierzytelności w ramach przyznawanej przez BGK premii technologicznej. W ten sposób firma może pozyskać nawet 4 mln zł. Dodatkowym atutem będzie to, że kredyt technologiczny będzie można wziąć w banku na takich samych zasadach jak zwykłą pożyczkę na inwestycje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200