Od dzisiaj komputerami Windows 10 można zarządzać również za pomocą pakietu G Suite

Google poinformowało wczoraj, że wprowadziło do pakietu G Suite nową funkcję, dzięki której jego użytkownicy mogą zarządzać również komputerami Windows 10. Wcześniej za pośrednictwem tego pakietu można było zarządzać wyłącznie urządzeniami Android, iOS, Chrome i Jamboard.

Google pracował nad możliwością wykorzystania pakietu G Suite do zarządzania komputerami Windows 10 od dwóch lat. Testowa wersja beta tego rozwiązania została zaprezentowana w styczniu tego roku.

Firma informuje, że po zarejestrowaniu się administratorów systemów IT w planie korporacyjnym pakietu G Suite, będą oni w stanie monitorować pracę wskazanych komputerów Windows 10, zapewniając im w ten sposób odpowiednią ochronę nie tylko przed hakerami, ale również przez nierozważnymi działaniami ich użytkowników. Administratorzy będą więc mogli wymuszać określone zasady bezpieczeństwa związane z operacjami logowania, przechowywania plików czy szyfrowania danych.

Zobacz również:

  • Microsoft będzie używać technologii AI do pisania biznesowych wiadomości e-mail
  • Łatwiejsze rozwiązywanie problemów z komputerami z Windows 11
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

Od dzisiaj wszystkie wymienione powyżej funkcje mogą być wykorzystane do zarządzania komputerami Windows 10. I tak za pomocą konta Google użytkownicy mogą się logować do systemów Windows 10, kontrolować reguły obowiązujące przy operacji aktualizowania systemów Windows 10, włączać zdalne moduł szyfrowania BitLocker, zmieniać parametry konfigurujące system Windows 10, wymazywać lub usuwać na stałe z komputerów ważne firmowe dane czy wreszcie wylogowywać użytkownika komputera z konta Google.

Obsługa systemów Windows 10 za pośrednictwem tego rozwiązania jest ogólnie dostępna dla użytkowników pakietów G Suite Enterprise, G Suite Enterprise for Education i Cloud Identity Premium. Przed zarejestrowaniem urządzeń z systemem Windows 10 w pakiecie G Suite, administratorzy muszą najpierw zainstalować na nich aplikację Google Credential Provider for Windows.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200