Od 1 maja nowy prezes zarządu VOBIS-u

Prezesem zarządu i dyrektorem generalnym spółki został Jerzy Szkwarek. Jest on też bezpośrednio odpowiedzialny za działy: marketingu, finansów i IT.

Oficjalna decyzja o objęciu przez Jerzego Szkwarka stanowiska prezesa zapadła podczas posiedzenia Rady Nadzorczej 27 kwietnia 2010 r. Rada zdecydowała wtedy też o rozszerzeniu zarządu do trzech członków.

Jerzy Szkwarek w latach 1994-1999 był odpowiedzialny za budowę struktur dystrybucyjnych dla Elbrewery & Co. Następnie pracował w firmie Sklepy KOMFORT, gdzie zajmował kolejno stanowiska: dyrektor ds. operacyjnych, wiceprezes zarządu, a w ostatnich trzech latach jako prezes zarządu. W tym czasie sieć sklepów Komfort rozbudowana została z 97 do 140. Firma w tym czasie zmodyfikowała też model biznesowy, uruchomił sieć partnerską i przekształcił się z organizacji krajowej w obejmując zasięgiem rynki Czech i Słowacji.

Zobacz również:

  • Nowa prezes Equinix
  • Nowy CEO Siemens Mobility w Polsce

Niewykluczone, że celem nowego prezesa ma być zaostrzenie konkurencji z Komputronikiem, który - podobnie, jak Vobis - prowadzi sieć salonów z elektroniką.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200