Oculus Quest 2 zdrożeją. Co jest powodem?

Ceny elektronicznych gadżetów raczej z biegiem czasu maleją, a nie rosną, ale nie można tak powiedzieć o goglach VR Quest 2.

Meta Quest 2 zdrożeją / Fot. Materiały prasowe

Meta Quest 2 zdrożeją / Fot. Materiały prasowe

Oculus Quest 2, a obecnie Meta Quest 2, miały swoją premierę w 2020 r. Choć są już na rynku niemal 3 lata, ich cena wzrośnie o 100 dolarów. To wyjątkowa sytuacja, raczej niespotykana w świecie technologicznym i gamingowym.

Technologia nieustannie ewoluuje, a przestrzeń VR stale rośnie. Pojawiają się nowe, dopracowane zestawy do VR, a także więcej treści i samych użytkowników. Krótko mówiąc, wszystko to, co sprawia, że ceny idą w dół, a nie w górę. Dlaczego więc Meta zdecydowała, że podniesie ceny?

Zobacz również:

  • Meta opracowała webową wersję usługi Imagine

Oculus Quest 2 z nową nazwą i ceną

Meta (dawniej Facebook) to oczywiście firma, która przejęła parę lat temu markę Oculus. Wtedy był to jeszcze Facebook, natomiast obecnie gogle zmieniły nazwę z Oculus Quest 2 na Meta Quest 2 i wzrośnie też ich cena.

Firma Marka Zuckerberga wydała już kilka miliardów dolarów na swój metaverse, a ciągle nie ma jakiejś platformy, do której moglibyśmy się logować. Teraz, po gorszym z punktu widzenia sprzedaży kwartale, Meta zdecydowała że chce nieco zredukować koszty w rozwój metawersum. Sposób? Podnieść ceny na coś, co cieszy się zainteresowaniem klientów, czyli gogle VR.

Firma tłumaczy przy tym, że wzrost cen sprawi, że będzie mogła jeszcze bardziej inwestować w rozwój i przyszłość wirtualnej rzeczywistości.

"Wprowadzamy zmianę, która pomoże nam kontynuować długoterminowe inwestycje i dalej rozwijać branżę VR dzięki najlepszemu w klasie sprzętowi, grom akcji i najnowocześniejszym badaniom na drodze do prawdziwej przyszłości urządzeń nowej generacji" - czytamy na blogu Meta.

Od teraz zestaw Meta Quest 2 VR będzie kosztował 399,99 dol. i 499,99 dol. za odpowiednio wersje 128 i 256 GB. To podwyżki o 100 dol. względem cen premierowych. Aby nieco złagodzić zmiany cen, Meta zapewnia bezpłatną grę Beat Sabre, która normalnie kosztuje 29,99 dol. Dodajmy, że to jedna z najpopularniejszych gier VR na świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200