Ochrona za darmo

Program antywirusowy CA InoculateIT wraz ze wsparciem technicznym i aktualizacją jest dostępny bezpłatnie w Internecie.

Program antywirusowy CA InoculateIT wraz ze wsparciem technicznym i aktualizacją jest dostępny bezpłatnie w Internecie.

Computer Associates bezpłatnie oferuje licencję na używanie programu antywirusowego InoculateIT Personal Edition. Nie jest to wersja demonstracyjna, a w pełni funkcjonalny pakiet. Firma zapewnia również bezpłatną pomoc techniczną przez Internet, a także bezpłatne aktualizacje definicji wirusów. Regularnie mają ukazywać się bezpłatne nowe wersje programu. Aplikacja jest dostępna w Internecie pod adresemhttp://antivirus.cai.com. Jej ściągnięcie wymaga wypełnienia formularza zawierającego pytania o dane użytkownika, parametry komputera i wykorzystywane oprogramowanie antywirusowe. Plik ma objętość ok. 2,2 MB.

Pełna ochrona

InoculateIT Personal Edition wykorzystuje opracowane przez Computer Associates zaawansowane technologie ochrony przed wirusami, w tym również funkcje do analizy heurystycznej, umożliwiające wykrywanie nie znanych dotąd wirusów. Program jest przeznaczony wyłącznie dla indywidualnych użytkowników komputerów, choć można go instalować na komputerach PC pracujących nie tylko pod kontrolą Windows 95/98, ale również Windows NT 4.0 Workstation.

Aplikacja udostępnia zestaw typowych dla pakietów antywirusowych funkcji, m.in. pozwala na określenie zakresu skanowania plików zapisanych na dysku, zawiera pracujące w tle moduły do bieżącej analizy otwieranych dokumentów lub uruchamianych programów. InoculateIT może poprzez pocztę elektroniczną automatycznie powiadamiać administratora systemu o wykryciu wirusa.

CA śladem Microsoftu

Jak twierdzą przedstawiciele Computer Associates, wprowadzenie bezpłatnej wersji w pełni funkcjonalnego pakietu antywirusowego ma się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa wymiany informacji w Internecie, a w efekcie do przyspieszenia powszechnej akceptacji handlu elektronicznego.

Darmowa dystrybucja InoculateIT jest atrakcyjną ofertą dla użytkowników komputerów, ale pojawiają się opinie, że może ona mieć podobny wpływ na rynek, jak wprowadzenie przez Microsoft bezpłatnej przeglądarki Internet Explorer. W ostatnim czasie i tak zmniejszyła się liczba niezależnych firm oferujących oprogramowanie antywirusowe, co wielu specjalistów ocenia jako tendencję niekorzystną dla rozwoju tego rynku.

Bezpłatny InoculateIT może zagrozić egzystencji firm, których dochody istotnie zależą od sprzedaży programów dla indywidualnych użytkowników. Wiadomo że taka firma, jak CA, czerpie zyski głównie ze sprzedaży licencji dla firm i przedsiębiorstw. W efekcie rozdawanie oprogramowania użytkownikom indywidualnym jest elementem akcji marketingowej.


TOP 200