Ochrona małych sieci LAN

D-Link zaprezentował na targach CES urządzenie SecureSpot DI-103, dedykując je małym biurom i do użytku domowego. Rozwiązanie chroni pecety przed internetowymi zagrożeniami, takimi jak wirusy, spamy oraz spyware.

Urządzenie jest bardzo małe (ma 2,5 cm wysokości) i jest sprzedawane razem z licencją na korzystanie z usługi Sophos PLC Anti-Virus. W standardowej konfiguracji urządzenie powinno być instalowane między szerokopasmowym modemem (zapewniającym dostęp do Internetu) i routerem. Urządzenie może też pełnić rolę rozwiązania przenośnego i chronić np. notebooki.

DI-103 może współpracować z klientami Windows i Mac OS, ale D-Link informuje, że pracuje już nad wersją wspierającą klientów linuksowych.

Rozwiązanie pojawi się w sprzedaży pod koniec stycznia i będzie kosztować 99,95 USD (razem z roczną licencją na oprogramowanie chroniące 4 komputery). Za ochronę każdego dodatkowego komputera użytkownik musi zapłacić 19,95 USD. Po pierwszych 12 miesiącach, kolejne licencje kosztują 79,95 USD za jeden rok.


TOP 200