Ochrona danych osobowych

Panel dyskusyjny poświęcony temu tematowi będzie jednym z elementów tegorocznych obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Ochrona danych osobowych
Odbędzie się 31 stycznia 2011 r. w siedzibie Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Ten dzień będzie również Dniem Otwartym w Biurze GIODO. W godzinach 10:00 - 15:00 pracownicy Biura będą m.in. udzielać informacji z zakresu ochrony danych osobowych i rozdawać materiały informacyjno-promocyjne.

Trzy dni wcześniej, w Brukseli odbędzie się konferencja "Ochrona danych 30 lat później - od europejskich do międzynarodowych standardów" organizowana przez Komisję Europejską i Radę Europy. Wojciech Rafał Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, poprowadzi panel "Od europejskich do międzynarodowych standardów ochrony danych". Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy na 28 stycznia i od 2007 r. jest obchodzony w całej Europie. Polska od początku przyłączyła się do tej inicjatywy, a wydarzenia związane z obchodami organizuje zarówno w kraju jak i zagranicą. Ustanowienie Dnia Ochrony Danych Osobowych na 28 stycznia nie jest przypadkowe. Tego dnia bowiem uchwalony został najstarszy akt prawny o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych, czyli Konwencja 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200