Ochraniać i zabezpieczać

CCS System & Consulting zamierza specjalizować się w usługach doradczych i wdrażaniu systemów ochrony i zabezpieczania danych.

CCS System & Consulting zamierza specjalizować się w usługach doradczych i wdrażaniu systemów ochrony i zabezpieczania danych.

"Na rynku jest wiele firm komputerowych, oferujących sprzęt i niezbyt skomplikowane rozwiązania. Konkurencja jest duża. Postanowiliśmy wejść w niszę rynkową, jaką jest projektowanie i wdrażanie rozwiązań z zakresu archiwizacji i ochrony danych" - mówi Przemysław Czyż, współwłaściciel CCS System & Consulting s.c. z Krakowa. "Działalność tego typu nie wymaga utrzymywania dużego stanu zatrudnienia ani wielu oddziałów. Sprzedajemy przede wszystkim naszą wiedzę i doświadczenie" - dodaje.

Konsultant lokalny

Firma zamierza wkrótce stworzyć sieć autoryzowanych konsultantów, którzy będą sprawować opiekę nad dotychczasowymi klientami, a także oferować usługi nowym. W najbliższym czasie CCS System & Consulting s.c. ma zostać przekształcona w spółkę z o.o. Mają powstać przy tym trzy działy zajmujące się: systemami Windows NT i NetWare, unixowymi oraz dział tworzący portal internetowy. Będzie to serwis informacyjny, poświęcony systemom ochrony danych, w którym ma się znaleźć m.in. dokumentacja dotycząca oferowanych produktów, a także baza danych z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, tzw. FAQ.

"Nie prowadzimy jeszcze poszukiwań inwestora, ale z pewnością niedługo będziemy musieli o tym pomyśleć. Planowane w firmie inwestycje wymagają od- powiednich nakładów finan- sowych" - twierdzą przedstawiciele CCS System & Consulting. Zdobyte fundusze pozwoliłyby sfinansować wzrost kosztów operacyjnych, związanych z przekształceniem w spółkę z o.o. oraz duże inwestycje, dotyczące tworzenia działu unixowego, zatrudnienia specjalistów i nawiązania kontaktów z producentami rozwiązań dla dużych systemów unixowych.

Pod banderą CA

Usługi konsultingowe oferowane przez CCS System & Consulting obejmują: analizę potrzeb przedsiębiorstwa, projektowanie sys- temu informatycznego, jego instalację, konfigurację i uruchomienie. Firma zajmuje się także wdrażaniem polityki bezpieczeństwa i wsparciem technicznym. Jednym z ostatnio wykonanych projektów było opracowanie centralnego systemu archiwizacji danych w Zakładach Energetycznych Okręgu Radomsko-Kieleckiego. "System gromadzi i archiwizuje dane, w tym finansowo-księgowe i billingowe, z centrali i 10 oddziałów zakładów regionalnych. Funkcjonuje w środowisku heterogenicznym, złożonym z systemów Windows NT, HP-UX, SCO Unix i Novell NetWare, a także różnych baz danych" - mówi Dariusz Chomiński, współwłaściciel CCS System & Consulting.

Pracownicy CCS System & Consulting będą także prowadzić szkolenia w tworzonym w Krakowie przez Computer Associates i System 3000 centrum szkoleniowym CA. Będą one dotyczyć m.in. danych ARCserveIT.

Niedawno krakowska firma uzyskała status partnera Tandberg Data. Prowadzi także rozmowy w sprawie uzyskania statusu partnera z kolejnymi firmami.


TOP 200