Obawiając się koronawirusa, kolejna duża firmy wycofuje swój udział w targach MWC

Okazuje się, że strach przed koronawirusem ma duże oczy i dotyka również przemysł IT. Kolejna, druga już wielka firma z tej branży, potwierdziła oficjalnie, że właśnie z tego powodu podjęła decyzję o wycofaniu swojego udziału w organizowanych pod koniec lutego targach MWC (Barcelona).

Wczoraj podobną decyzje powziął inny gigant technologiczny, które zawsze brał udział w tych targach. Mowa o firmie ZTE, której przedstawiciel powiedział na zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej: „Mając na uwadze bezpieczeństwo bezpieczeństwie naszych pracowników i ogółu społeczeństwa, firma LG postanowiła wycofać się z udziału w MWC 2020. Decyzja ta zapobiegnie niepotrzebnemu narażaniu setek pracowników LG na podróże zagraniczne, co w opinii większości ekspertów do spraw zdrowia ma swoje uzasadnienie.

I dodał, „Zamiast uczestnictwa w targach, LG zorganizuje w najbliższej przyszłości osobne wydarzenia, na której zaprezentuje produkty mobilne, których premiera będzie mieć miejsce w 2020 roku.

Zobacz również:

  • 17 polskich firm wyróżniono w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
  • Parlament Europejski padł ofiarą cyberataku
  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu

Organizatorzy targów (czyli grupa handlowa GSMA) zapowiada, że program w 2020 r. będzie realizowany zgodnie z wcześniejszymi planami zgodnie z planem i zapewnia iż jak dotąd epidemia koronawirusa miała „minimalny wpływ na to wydarzenie”. Jednak GSMA powzięła szereg kroków mających na celu ograniczenie ryzyka. Chodzi o przepisy dotyczące higieny osobistej czy tak prostej metody walki z wirusem, jak zakaz podawania sobie rąk przy przywitaniu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200