OXYDesktop - dostęp do aplikacji Windows z urządzeń mobilnych Android i iOS

Firma OXYCOM udostępniła OXYDesktop - aplikacją umożliwiającą uruchamianie na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych (pracujących pod kontrolą systemów Windows, Android oraz iOS) programów dostępnych w ramach usługi OXY24. Szczególnie ważną cechą rozwiązania jest to, że zapewnia ono użytkownikom dostęp do programów Windows z poziomu tabletów oraz smartfonów.

OXY24 to platforma chmurowa, dzięki której użytkownicy mają dostęp do wielu produkcyjnych programów (w tym do oprogramowanie z rodziny MS Office), a także do specjalistycznych aplikacji projektowych, budowlanych, kosztorysowych (takich jak np. ArCADia-IntelliCAD) i innych.

Wszystkie programy dostarczane są bezpośrednio z chmury - można je uruchamiać bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Użytkownik płaci tylko za realny czas pracy z narzędziem (np. w modelu abonamentowym lub modelu per godzina). W ramach usługi OXYDesktop klient ma do dyspozycji do 750 MB przestrzeni dyskowej na dane, do których ma dostęp z urządzenia mobilnego Android lub Apple iOS.

Zobacz również:

  • iPad jako komputer - czy to użyteczne narzędzie dla biznesu?
  • 5G to nowe możliwości dla telekomów

Program OXYDesktop dostępny jest obecnie dla zarejestrowanych użytkowników usługi OXY24. Wkrótce pojawi się on również w serwisach Google Play (dawny Android Market) oraz Apple iTunes - choć już teraz można pobrać z nich aplikację Citrix Receiver (w oparciu o którą działa OXYDesktop) i skonfigurować ją tak, by korzystać z zasobów OXY24.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200