OVHcloud wprowadza do swojej chmury nowe serwery dedykowane

Firma OVHcloud (działający na globalnym rynku dostawca usług chmurowych) poszerza ofertę w obszarze serwerów dedykowanych o dwie nowe linie i informuje, że będą dostępne w jej firmowych centrach danych funkcjonujących w Europie, USA i Kanadzie.

OVHcloud wprowadza do swojej chmury nowe serwery dedykowane

Są to serwery Scale i High-Grade, które zostały zoptymalizowane pod kątem złożonych i zasobochłonnych zadań. Dlatego mogą obsługiwać aplikacje uruchamiane przez duże przedsiębiorstwa, banki, sektor przemysłowy, a także przez uczelnie i ośrodki badawcze. Nowe serwery są przy tym zgodne są normami bezpieczeństwa ISO/IEC 27001.

Linia Scale składa się 6 serwerów z procesorami AMD EPYC i Intel Xeon Gold CPU, które są przeznaczone dla przedsiębiorstw wymagających dużej wydajności. Oferują użytkownikom gwarantowaną przepustowość do 25 Gb/s oraz współczynnik dostępności usług (SLA) na poziomie 99,99%.

Zobacz również:

  • Jak cyfryzują się polskie przedsiębiorstwa
  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI

Z kolei linia High-Grade składa się z 10 serwerów. Są one wyposażone w takie same procesory co serwery linii Scale i są przeznaczone dla organizacji o krytycznych potrzebach w zakresie dostępności i wydajności. Serwery tej linii oferują gwarantowaną przepustowość do 50 Gb/s i mają do dyspozycji pamięci masowe o bardzo dużej pojemności. Mogą przy tym obsługiwać aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Razem z nowymi serwerami OVHcloud oferuje użytkownikom chmury takie usługi, jak: zarządzanie infrastrukturą hiperkonwergentną (HCI), Software Defined Storage (SDS), wirtualizacja, konteneryzacja i orkiestracja, Big Data i analizy oraz archiwizacja danych i tworzeniu kopii zapasowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200