OVHcloud i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo w Europie

Dwóch dostawców chmurowych Google i OVHCloud łączy swoje siły na europejskim rynku chmurowym. Dzięki temu partnerstwu przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z platformy Google Anthos w zaufanej, europejskiej infrastrukturze OVHCloud.

Firma OVHcloud ogłosiła nawiązanie strategicznego partnerstwa z Google Cloud. Celem współpracy jest zwiększenie zdolności europejskich organizacji do cyfrowej transformacji, a w efekcie do unowocześnienia swojej działalności. Dzięki partnerstwu europejskie organizacje zyskają dostęp do szerokiej gamy najnowocześniejszych technologii, opartych na zaufanej infrastrukturze. OVHcloud wprowadzi nową ofertę hostowanej chmury prywatnej poprzez udostępnienie kompatybilnej z otwartym kodem źródłowym technologii Google Anthos we własnej, wysoce skalowalnej i dedykowanej infrastrukturze, obsługiwanej i zarządzanej przez europejskie zespoły OVHcloud.

„Jesteśmy dumni, że we współpracy z Google Cloud zaoferujemy innowacyjne rozwiązania spełniające rosnące wymagania Europy i europejskich firm w zakresie suwerenności danych. To partnerstwo otwiera drzwi do wielu nowych możliwości. Cieszymy się, że możemy je wspólnie urzeczywistnić” deklaruje Michel Paulin, CEO OVHcloud w oficjalnym komunikacie spółki.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzcę konkursu OVHcloud Startup Program Showcase
  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa

"To naprawdę dobra wiadomość dla klientów, ponieważ dzięki partnerstwu zyskają oni nowe rozwiązanie, które pozwoli im korzystać w pełni ze swoich danych na świetnej platformie Anthos w zaufanej, europejskiej infrastrukturze w pełni przewidywalnej i przejrzystej, co wynika z podstawowych wartości OVHcloud” – komentuje specjalnie dla Computerworld Sylvain Rouri, dyrektor ds. sprzedaży w OVHcloud. “Współpraca jest znaczącym krokiem w obszarze suwerenności danych, ponieważ biznes niezmiennie wymaga ochrony danych klientów przez dostawców chmury w możliwie najbardziej przejrzysty sposób, oczekując wyższego poziomu bezpieczeństwa, zapewnienia prywatności i możliwości kontroli”.

Przypomnijmy, że to OVHCloud stworzył dla tej cześci Europy pierwszy region cloudowy, obecnie też ogłoszone są dwa kolejne, tworzone przez Google i Microsoft. To szczególnie ważne w kontekście europejskich przepisów dotyczących miejsca przechowywania danych i wymogów z tym związanych.

Jak wspólne działania dostaców chmurowych mają się do europejskiej suwerenności cybernetycznej? “Debata na temat suwerenności danych budzi wciąż wiele pytań dotyczących ochrony wolności wyboru użytkowników chmury. Rośnie zapotrzebowanie na infrastrukturę, która nie podlega dodatkowym przepisom terytorialnym, a także jest zgodna ze standardami przejrzystości, odwracalności i otwartości, ponieważ, jak rozumiemy, organizacje niezmiennie chcą chronić swoje krytyczne dane’ – tłumaczy Sylvain Rouri. “Dzięki temu partnerstwu OVHcloud wprowadzi na rynek rozwiązanie, które w pełni spełnia te wymagania, ponieważ będzie dostępne, zarządzane i obsługiwane bezpośrednio w naszej zaufanej infrastrukturze”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200