OVH otwiera w Polsce swoje pierwsze centrum danych

OVH (europejski dostawca rozwiązań cloud, infrastruktury dedykowanej oraz usług hostingowych) uruchamia w Warszawie centrum danych. Jest to pierwszy tego typu obiekt tej firmy w tej części Europy, w którym będą gromadzone, przetwarzane, udostępniane oraz archiwizowane dane klientów z całego świata.

Projekt budowy centrum danych w Polsce jest realizowany jako pierwszy etap 5-letniego planu inwestycyjnego OVH o łącznej wartości 1,5 miliarda euro. Inwestycja ta jest kolejnym etapem rozwoju firmy w tej części Europy, od założenia w 2004 r. polskiego oddziału OVH, a także kolejnych oddziałów na Litwie oraz w Czechach. Centrum danych ulokowane w Warszawie jest pierwszą tego typu inwestycją OVH w tej części Europy.

Łącznie z otwieranymi dziś centrami danych w Warszawie, Singapurze i Sydney, OVH posiada już ogółem 20 centrów danych, w których znajduje się ponad tys. fizycznych serwerów. Firma inwestuje ostatnio w systemy chłodzone cieczą, a także w kontenerowe konstrukcje centrów danych, co przyspiesza czas uruchomienia nowych ośrodków przetwarzania danych.

Zobacz również:

  • Polska beneficjentem inwestycyjnej ofensywy grupy Data4

W placówce zostaną zatrudnieni inżynierowie z Polski, specjalizujący się w administracji serwerami. W początkowej fazie, po ofercie „Discover”, udostępnione zostaną kolejne konfiguracje serwerów dedykowanych oraz serwery VPS. Zgodnie z planem, do końca stycznia 2017 r. polskie centrum danych powinno oferować całą gamę usług OVH. Co istotne, wszystkie usługi będą chronione przez szereg systemów m.in. OVH anty-DDoS system.

Z danych firmy analitycznej PMR wynika, że w nadchodzących sześciu latach wartość rynku data center w Polsce sięgnie ponad 1,5 mld zł. W perspektywie najbliższych lat spodziewany jest lawinowy wzrost skali przetwarzania danych, związany z upowszechnieniem takich trendów, jak e-Government, Smart City, Internet of Things, czy Przemysł 4.0.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200