OPSSesja programowania

W dniach od 19 do 26 października 2007 roku odbędą się II Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu. Ich organizatorem jest SAFO (obecnie marka należąca do Asseco Business Solutions SA).

- Zawody programistyczne, znane jako OPSSesja Algorytmiczna, organizowane od kilku lat przez SAFO zdobyły sobie zasłużone uznanie w środowisku miłośników i entuzjastów algorytmów. Dlatego cieszę się, że po wejściu SAFO w skład Asseco Business Solutions zdecydowaliśmy się dalej propagować ideę zawodów - mówi Maciej Maniecki, Wiceprezes Asseco Business Solutions SA.

W ub. roku w I Internetowych Mistrzostwach Polski udział wzięło ok.1500 uczestników. Organizator utrzymuje, że są to największe internetowe zawody w programowaniu w Polsce i prawdopodobnie w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki formule internetowej udział w mistrzostwach może wziąć każdy, bez względu na wiek, zawód i miejsce zamieszkania. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na stronie jako użytkownik OPSS. Zawody podzielone są na cztery tury, w każdej z nich zostanie przedstawione kilka zadań do rozwiązania. Zawodnicy przesyłają swoje propozycje rozwiązań, które następnie są weryfikowane przez system i oceniane w skali od 0 do 20 punktów. Im większa ilość punktów, tym wyższa pozycja w rankingu szeregującym uczestników.

Więcej informacji o konkursie:

http://opss.safo.biz/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200