OKI drukuje szybciej

Nowe modele drukarek LED Okipage drukują z szybkością 10-20 stron na minutę.

Nowe modele drukarek LED Okipage drukują z szybkością 10-20 stron na minutę.

OKI Systems wprowadza na rynek nowe modele drukarek stronicowych - LED Okipage 10i oraz Okipage 20n, przeznaczone zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i obsługi grup roboczych w małych sieciach. Oferują one szybkość druku 10 str./min (model 10i) oraz 20 str./min (model 20n), rozdzielczość 600 x 1200 dpi i są przystosowane do pracy w sieci po zainstalowaniu opcjonalnej karty sieciowej Ethernet. Drukarki są wyposażone w pojemnik na toner niezależny od światłoczułego bębna i umożliwiają druk na papierze formatu A4.

Okipage 10i zawiera 2 MB RAM (maksymalnie 35 MB), dwukierunkowy interfejs równoległy ECP, 45 skalowalnych fontów, automatyczny podajnik na 250 kartek i oferuje emulacje PCL6, Epson FX oraz IBM Proprinter. Nominalna trwałość bębna światłoczułego wynosi 20 tys. stron A4, a kasety z tonerem pozwalają na wydrukowanie 2 tys. kartek przy standardowym 5% pokryciu. Dopuszczalne obciążenie wynosi 6 tys. str./miesiąc. Drukarka jest już na rynku - jej cena wynosi ok. 1400 DEM + VAT.

Natomiast Okipage 20n jest wyposażona w 8 MB RAM (maksymalnie 40 MB), automatyczny podajnik na 530 kartek z możliwością rozbudowy o dwa dodatkowe pojemniki oraz opcjonalny moduł do druku dwustronnego. Dostępne tryby emulacji to: HP PCL6, Epson FX i IBM Proprinter IIIXL. Nominalna trwałość bębna światłoczułego wynosi 30 tys. stron A4, wydajność kasety z tonerem - 5 tys. kartek, dopuszczalne obciążenie - 50 tys. stron miesięcznie. Drukarka dostępna będzie również w wersji Okipage 20n/dx, standardowo zawierającej moduł do druku dwustronnego. Ceny tych modeli na polskim rynku nie zostały jeszcze określone.

Przyspieszenie nie tylko druku

OKI Systems już od kilku lat oferuje na polskim rynku drukarki igłowe, stronicowe (typu LED) i urządzenia faksujące. Firma osiągnęła pozycję lidera w sprzedaży drukarek igłowych, ale są to urządzenia, których udział systematycznie się zmniejsza. Dlatego też dla OKI największe perspektywy, ale też większa konkurencja, związane są ze sprzedażą i faksów. Do najbardziej znanych modeli drukarek OKI należy wprowadzona kilka lat temu Okipage 4w, która była pierwszą drukarką w cenie ponad 1000 zł. Jest ona na rynku do tej pory (w zmodyfikowanej nieco wersji Okipage 4w+). Jak widać, firma rzadko i ostrożnie wprowadza na rynek nowe modele sprzętu. Pod tym względem rok 1998 zapowiada się wyjątkowo. Oprócz zaprezentowanych już Okipage 10i i 20n, w najbliższym czasie mają być dostępne: kolorowa drukarka LED - Okipage 8c, a za kilka miesięcy nowy popularny model - Okipage 8w o szybkości druku 8 str./min i cenie zbliżonej do Okipage 4w+.


TOP 200