OECD: Polska na szczycie rankingu przyrostu dostępu do Internetu

Z raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że Polska ma największą wśród wysoko uprzemysłowionych państw świata dynamikę przyrostu dostępu do szerokopasmowego Internetu w sieciach stacjonarnych. Dane OECD pokazują, że w Polsce od czerwca do grudnia 2011 r. na stu mieszkańców o 5,4 % więcej zyskało dostęp do szerokopasmowego Internetu poprzez kabel.

W przypadku dostępu do Internetu drogą radiową Polska z penetracją 53,5% znajduje się w pierwszej piętnastce krajów świata. To podobny poziom do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Holandii. W tym rankingu na świecie przoduje Korea Południowa, Szwecja, Finlandia i Japonia. Jeśli chodzi o technologie dostępowe w sieciach stacjonarnych, nadal przeważa na świecie technologia sieci miedzianych (DSL) - 55,8%, następne są przyłączenia kablowe - 30%, przyłączenia światłowodowe, inne stanowią 14,2%. Największy odsetek przyłączeń światłowodowych i w sieciach lokalnych liczone na 100 mieszkańców posiadają Korea Południowa - 20,6 % i Japonia - 17,2 %. W przypadku krajów europejskich udział przyłączeń światłowodowych i LAN jest niewielki. W Niemczech to zaledwie 0,2%, w Wielkiej Brytanii-0,6%, Włoch-0,5%. W Polsce: 0,4%.

Zobacz również:

  • 5G to nie tylko smartfony - jakie technologie skorzystają?
  • Takiej dominacji smartfonów Apple jeszcze nie było
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200