OCZ oferuje akcelerator zwiększający wydajność systemów SQL Server

OCZ poszerzył ofertę o produkt, który powinien zainteresować właścicieli systemów obliczeniowych bazujących na oprogramowaniu Microsoft SQL Server (2014, 2012 oraz 2008 R2). To akcelerator noszący nazwę ZD-XL SQL 1.5, zwiększający znacznie wydajność takich aplikacji.

Akcelerator ZD-XL SQL (mający postać karty - pełnowymiarowej albo skróconej o połowę - dołączanej bezpośrednio do interfejsu PCIe serwera) zawiera układy pamięci flash i współpracuje z wirtualnymi maszynami, zapewniając aplikacjom szybki dostęp do plików przechowywanych w bazie danych. Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach (z pamięciami flash o pojemności 800 GB, 1,6 TB oraz 3,2 TB) i może pełnić rolę lokalnego systemu pamięci masowej lub bufora, w których są przechowywane dane wymieniane z siecią SAN (Storage-Area Network).

Platforma jest oparta na firmowych układach flash oraz również firmowym, zarządzającym nią oprogramowaniu. OCZ podaje, że akcelerator jest w stanie wykonywać w ciągu jednej minuty 22 razy więcej transakcji niż standardowy dysk twardy (wtedy gdy jest skonfigurowany jako klasyczna pamięć masowa). W przypadku, gdy pełni rolę bufora na dane, użytkownik serwera może liczyć na to, że system będzie wykonywać w ciągu jednej minuty pięć razy więcej transakcji.

Zobacz również:

  • Tym układem AMD zamierza podbić rynek superkomputerów
  • Projekt SQL Server on Windows Containers nie będzie realizowany

Akcelerator jest już dostępny i jego cena zaczyna się od 2950 USD (wersja z pamięcią flash o pojemności 800 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200