OCZ: nowy cooler dla graczy

W ofercie firmy OCZ Technology Group pojawił się nowy cooler - model OCZ Tempest. Urządzenie powinno szczególnie zainteresować użytkowników lubujących się w tuningu komputera oraz graczy.

OCZ: nowy cooler dla graczy

OCZ Tempest

OCZ Tempest mierzy 95 x 88 x 51 mm, natomiast jego waga to 580 g (bez wentylatora). Przeznaczony jest do współpracy zarówno z procesorami Intela, jak i AMD obsadzanymi w podstawkach 939/940/AM2 i 775/478. Elementem bezpośrednio odbierającym ciepło z procesora jest płytka miedziana, która następnie przesyła je za pomocą czterech miedzianych rurek do pokrytych tytanem żeberek. Usuwane jest ono następnie na zewnątrz za pomocą wentylatora o średnicy 92 mm, obracającego się z prędkością 2500 obr/min (+/- 10%). Jak podkreśla producent, urządzenie pracuje wyjątkowo cicho.

Nowy cooler ze względu na niewielkie gabaryty pasuje do większości płyt głównych i obudów. Powinien zainteresować graczy, gdyż dzięki dwóm zestawom dziurek mocujących możliwe jest skorzystanie z szerokiej oferty dostępnych na rynku wentylatorów. Ponadto entuzjaści modyfikacji obudowy powinni być zadowoleni ze specjalnego podświetlenia niebieskimi diodami LED.

Więcej informacji na stronie producenta.


TOP 200