O retencji danych i innych aspektach ochrony danych osobowych

Panel dyskusyjny poświęcony retencji danych będzie jednym z elementów tegorocznych obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych. Odbędzie się on 31 stycznia w siedzibie Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w Warszawie.

Ten dzień będzie również Dniem Otwartym w Biurze GIODO. Od godz. 10.00 do 15.00 pracownicy Biura będą m.in. udzielać informacji z zakresu ochrony danych osobowych i rozdawać materiały informacyjno-promocyjne.

28 stycznia w Brukseli odbędzie się konferencja "Ochrona danych (30 lat później): od europejskich do międzynarodowych standardów" organizowana przez Komisję Europejską i Radę Europy. Wojciech Rafał Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, poprowadzi panel "Od europejskich do międzynarodowych standardów ochrony danych".

Zobacz również:

  • Europejska chmura Oracle
  • Europejska Rada Ochrony Danych powołuje grupę ds. ChatGPT

Dzień Ochrony Danych Osobowych został ustanowiony przez Komitet Ministrów Rady Europy na 28 stycznia i od 2007 r. jest obchodzony w całej Europie. Polska od początku przyłączyła się do tej inicjatywy, a wydarzenia związane z obchodami organizuje zarówno w kraju jak i zagranicą. Ustanowienie Dnia Ochrony Danych Osobowych na 28 stycznia nie jest przypadkowe. Tego dnia bowiem uchwalony został najstarszy akt prawny o zasięgu międzynarodowym, który reguluje zagadnienia związane z ochroną danych osobowych, czyli Konwencja 108 Rady Europy z dnia 28 stycznia 1981 r. o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych. W tym roku mija 30 lat od tego wydarzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200