O połowę taniej w sieci IP

Alcatel zakończył wdrożenie sieci IP o wartości 1,5 mln euro dla Trafford Metropolitan Borough Council (MBC) w Wielkiej Brytanii. Od momentu wdrożenia systemu (sierpień 2003 r.) rachunki telefoniczne operatora obniżyły się o 50%, a zwrot z inwestycji ROI (Return of Investment ) jest spodziewany już po 15 miesiącach.

W sieci wykorzystano serwer komunikacyjny Alcatel OmniPCX Enterprise oraz przełączniki OmniSwitch, które obsługują 228 lokalizacji. Serwer komunikacyjny zainstalowany w MBC obsługuje 3000 linii telefonicznych zarówno tradycyjnych jak i IP. Z usług telefonii IP zarządzanych przez serwer korzysta obecnie 600 pracowników ratusza. W innych lokalizacjach istnieje możliwość wyboru między telefonią tradycyjną a telefonią IP, bądź korzystania z indywidualnych rozwiązań łączących te obie technologie.

Oprócz rutowania połączeń wewnątrz organizacji, serwer Alcatel OmniPCX Enterprise dostarcza funkcje ujednoliconej komunikacji, usługi poczty głosowej i elektronicznej oraz realizację internetowych sesji telekonferencyjnych. Elastyczność tej technologii umożliwia wprowadzenie usług transmisji głosu przez IP (VoIP) wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna wraz z ich rozszerzaniem na inne lokalizacje firmy korzystającej z tej usługi. Dostęp do sieci jest możliwy nie tylko z podłączonych lokalizacji, ale mają go również telepracownicy i radni z poza terenu biura.

Zobacz również:

  • Cisco ostrzega

W celu spełnienia e-rządowej strategii Wielkiej Brytanii – zakładającej dostępność online wszystkich usług świadczonych przez administrację miejską do 2005 r. – administracja Trafford MBC zadecydowała się na instalację sieci transmisji danych, łączącej w sobie niezawodność i wydajność. „Technologia IP Alcatela (przełączniki z rodziny OmniSwitch) pozwoliła nam zredukować rachunki telefoniczne o połowę, a zaoszczędzone środki zainwestować w lokalne usługi” – powiedział Mark Gibbson – odpowiedzialny za projekty e-rządowe w MBC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200