„O kryptograficznych zabezpieczeniach banków” – nowy podcast

Październik, czyli miesiąc cyberbezpieczeństwa rozpoczynamy od rozmowy na temat zarządzania kluczami kryptograficznym na przykładzie technologii firmy Thales, która w partnerstwie z Google wdrożyła wysoce skomplikowane rozwiązanie w SGB-Bank S.A., zrzeszającym 180 polskich banków spółdzielczych.

Zgodnie z prawem, dane każdego klienta nie tylko muszą być zabezpieczone, to jeszcze banki zrzeszone w sieci nie mogą mieć nawzajem dostępu do swoich danych (np. bazy klientów), z drugiej strony mamy np. obowiązek raportowania. Dane muszą być też przechowywane w bezpiecznej chmurze. Podstawowym mechanizmem, który pozwala uniknąć nieupoważnionego dostępu do danych jest oczywiście szyfrowanie. Podstawą strategii bezpieczeństwa jest bezwzględnie korzystanie ze sprawdzonej kryptografii i najlepszych praktyk branżowych w celu ograniczenia dostępu do danych, jak również zarządzanie kluczami dostępu i monitorowanie ich użycia. Kluczowe, nomen omen, są zabezpieczenia zastosowane przy dostępie i korzystaniu z kluczy szyfrowania danych.

O szczegółach opowiedzą nasi goście: Piotr Wróbel z firmy Thales, Piotr Mazur z SGB-Bank S.A. i Artur Kuliński z Google.

Zapraszamy do słuchania podcastu „O kryptograficznych zabezpieczeniach banków”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200