O bezpieczeństwie nigdy dosyć..

W połowie grudnia firmy K2NET i Network Associates zorganizowały we Wrocławiu konferencję poświęconą "Bezpieczeństwu i niezawodności systemów informatycznych w praktyce".

W połowie grudnia firmy K2NET i Network Associates zorganizowały we Wrocławiu konferencję poświęconą "Bezpieczeństwu i niezawodności systemów informatycznych w praktyce". Wzięło w niej udział ponad 100 uczestników zainteresowanych ochroną i niezawodnością systemów informatycznych.

Podczas konferencji starano się przekonać uczestników spotkania, iż luki w zabezpieczeniach systemów informatycznych ich organizacji mogą prowokować ataki hakerów bądź wirusów, których konsekwencje i koszty mogą być trudne do oszacowania i czasami niemożliwe do odrobienia.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą
  • 5 produktów VMware wymaga załatania poważnych luk w zabezpieczeniach
  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip

Z dziedziny rozwiązań antywirusowych zaprezentowano McAfee Active Virus Defense wraz z jego elementami: McAfee WebShield oraz e-Policy Orchestrator. Pierwszy z nich służy do ochrony antywirusowej na poziomie bramek internetowych; drugi, umożliwia dystrybucję oprogramowania i zarządzanie polityką bezpieczeństwa w sieciach do 250 000 komputerów. Jego zaletą jest możliwość zarządzania oprogramowaniem antywirusowym innych firm.

Kolejna prezentacja dotyczyła oprogramowania PGP Desktop Security, służącego do ochrony prywatności (szyfrowanie treści), kontroli dostępu do danych, uwierzytelniania (podpis cyfrowy) i zapewnienia integralności danych.

O skutkach ataków hakerskich oraz sposobach ich zapobiegania mówił Alexander Raczyński z firmy Network Associates. Przedstawiono również analizatory sieciowe Sniffer służące do szybkiego identyfikowania problemów w złożonych sieciach, wykrywania wad w ich pracy oraz udostępniania administratorom pełnego wglądu w ruch sieciowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200