Nvidia wprowadza GeForce 7800 dla AGP

Nvidia wprowadziła na rynek chip graficzny GeForce 7800 GS przeznaczony do kart współpracujących ze złączem AGP. Od 5 lutego urządzenia oparte na tym układzie mają być dostępne w sklepie BestBuy.com, od 6 lutego - na całym świecie.

Chip graficzny karty jest w pełni kompatybilny z Microsoft Vista DirectX 9.0L (noszącym wcześniej nazwę Windows Graphics Foundation) oraz systemem współpracy ze sterownikami Longhorn Display Driver Model (LDDM). GPU oferuje oczywiście obsługę Shader Model 3.0 i HDR, a także CineFX Engine 4.0, technologię UltraShadow II czy OpenGL 2.0.

Nvidia wprowadza GeForce 7800 dla AGP

Chip GeForce 7800 GS

Zdaniem przedstawicieli Nvidii, karty oparte na nowym chipie będą idealnym wyborem dla użytkowników, którzy szukają mocnej alternatywy dla aktualnie wykorzystywanego sprzętu. W dodatku, jak mówią, wielu graczy prosiło firmę o udostępnienie mocnego GPU dla AGP - 7800 GS ma stanowić na nie odpowiedź.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez producenta, w większości wypadków karta wykorzystująca 7800 GS jest szybsza od karty z 6800GT przynajmniej o 12 procent.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200