Nvidia warta jest obecnie więcej niż 1 bln USD

Amerykańska korporacja wkroczyła w tym tygodniu do klubu ekskluzywnych firm, których wartość przekroczyła kwotę 1 biliona dolarów (dokładnie 1,01 bln USD). Stało się to po tym, gdy kilka dni temu jej akcje na giełdzie NYSE gwałtownie wzrosły.

Firma przewiduje, że jej przychody w przyszłym kwartale osiągną rekordowy poziom 11 mld USD. Gdyby tak się stało, oznaczałoby to ogromny wzrost o 52,9% w porównaniu z poprzednim kwartałem i 64% skok rok do roku. Do klubu firm mogących się pochwalić tym, że są warte więcej niż 1 bln USD należą obecnie takie tuzy przemysłu IT, jak Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon i Meta, jak również Tesla. są powyżej tego poziomu, podczas gdy Tesla i Meta również są w klubie.

Niekwestionowanym rekordzistą w tym klubie, do którego Nvidii jest jeszcze bardzo daleko, jest Apple. Producent iPhone'ów wart jest bowiem prawie 2,8 bln USD i chyba jeszcze długo nie zostanie zdetronizowany.

Zobacz również:

  • Jak będą rosły wydatki na ICT
  • Wyniki Nvidii wystrzeliły do kosmicznych poziomów
  • Arm poczynił duży krok w stronę IPO

Nvidia zawdzięcza tak dobry wynik temu, że produkuje doskonałe karty graficzne (dość powiedzieć, że firma ma 95% udziału w rynku procesorów graficznych), jak również postawiła na sztuczną inteligencję, którą w ostatnim czasie intensywnie rozwija. To wszystko sprawiło, że wartość giełdowa tej firmy ciągle zwyżkowała i obecnie za jej jedną akcję trzeba zapłacić prawie 420 USD.

Proszę też pamiętać o tym, że firma OpenAI zbudowała swojego inteligentnego bota ChatGPT, uruchamiając obsługujące go oprogramowanie na komputerach zawierających wiele tysięcy procesorów graficznych Nvidii. Natomiast Elon Musk zamówił kilkanaście tygodni temu olbrzymią ilość układów GPU, które będą instalowane w serwerach należących do jego firmy X.AI, która będzie pracować nad technologią AI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200