Numery i drukarki

JetSend, Web JetAdmin i rozdzielczość 1200 dpi znajdą się w drukarkach HP LaserJet 4000.

JetSend, Web JetAdmin i rozdzielczość 1200 dpi znajdą się w drukarkach HP LaserJet 4000.

W tym tygodniu Hewlett-Packard zaprezentuje nową rodzinę drukarek LaserJet 4000 przystosowanych do pracy w sieciach komputerowych. Będą to pierwsze modele wykorzystujące technologię JetSend, która umożliwia bezpośrednią komunikację między urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak drukarka, skaner lub fotograficzny bez konieczności uruchamiania komputera PC.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, w serii LaserJet 4000 wdrożono wiele technologii, które mają ułatwić wykorzystanie drukarek w pracy grupowej, drukowanie w sieciach oraz zdalne zarządzanie nimi. Przy okazji wprowadzenia na rynek nowych modeli firma zdecydowała się na zmianę tradycyjnego nazewnictwa sprzętu - nowe rodziny LaserJet oznaczane są liczbami np. 1000, 4000, 6000, które będą określać klasę sprzętu. Poszczególne modele z każdej rodziny będą dodatkowo rozróżniane za pomocą liter.

LaserJet 4000 mają rozdzielczość 1200 dpi i będą dostępne w wersjach 4000, N, T i NT. Różnią się od siebie pojemnością podajników na papier i faktem standardowo zainstalowanej karty sieciowej. Urządzenia będą oferowane z oprogramowaniem do zdalnego zarządzania Web JetAdmin 3.0 oraz "inteligentnym" programem instalacyjnym, który automatycznie rozpoznaje system operacyjny (Windows 3.x, Windows 95 lub Windows NT) i uruchamia odpowiednie sterowniki, a także umożliwia automatyczne ściąganie najnowszych wersji programów sterujących z internetowej strony Hewlett-Packarda. Oferują one szybkość druku wynoszącą 16 str./min.

Nowe modele drukarek LaserJet przeznaczonych do pracy grupowej będą konkurować przede wszystkim z Lexmark Optra S z oprogramowaniem MarkVision, które oferują wiele podobnych funkcji do obsługi pracy grupowej, zdalnego zarządzania i drukowania, a także wysoką rozdzielczość 1200 dpi.

LaserJet 4000 mają być dostępne na polskim rynku pod koniec listopada br. Ceny tych drukarek na rynku amerykańskim to minimum ok. 1600 USD. Nie podano ich ceny dla rynku polskiego.


TOP 200