Nterprise Branch Office 2 beta

Novell zapowiedział udostępnienie publicznej wersji beta narzędzia Novell Nterprise Branch Office 2 - oprogramowania soft appliance, które umożliwia bezpieczne udostępnianie kompleksowych usług sieciowych oddziałom zamiejscowym firm bez zatrudniania personelu informatycznego na miejscu.

Narzędzie ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku, a jego nowa edycja zostanie wzbogacona o obsługę wielu platform, jakie są stosowane w centrach przetwarzania informacji zlokalizowanych w siedzibach przedsiębiorstw ( Linux, Windows, NetWare).

Oprogramowanie Novell Nterprise Branch Office integruje się bezpośrednio z siecią, zapewniając użytkownikom z biur terenowych natychmiastowy dostęp do zasobów pamięci masowej i usług drukowania. Pozwala też automatycznie replikować dane na serwerach działających w centrum przetwarzania danych w celu utworzenia ich kopii zapasowych.

Zobacz również:

  • ServiceNow otwiera w Polsce biuro
  • Microsoft rozszerza program bug bounty

Nterprise Branch Office działa za pośrednictwem szybkich łączy internetowych, bez konieczności stosowania powolnych łączy sieci rozległej (WAN) lub wirtualnej sieci prywatnej.Utrzymuje oddzielny, buforowany katalog użytkowników lokalnych, dzięki czemu katalog firmowy nie musi obejmować całej sieci, co pozwala na zmniejszenie obciążenia łączy i zarządzania.

Nterprise Branch Office wchodzi w skład zestawu usług Novell Nterprise, które ułatwiają i automatyzują zarządzanie siecią oraz umożliwiają wykonywanie pracy niezależnie od miejsca pobytu, urządzenia czy platformy. Publiczne testy beta oprogramowania Novell Nterprise Branch Office 2 rozpoczną się na początku października.

Więcej informacji na stronie http://www.novell.com/products/branchoffice.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200