Nowy, wyłączny przedstawiciel QAD na Polskę planuje poszerzanie oferty

Oprogramowanie QAD ma stać się podstawą do dalszego rozwoju oferty kompleksowych rozwiązań wspierających działalność firm z sektora przemysłowego. Oferta ma być skierowana przede wszystkim do lokalnych producentów. Firma DSR planuje też rozszerzenie dotychczasowej specjalizacji rynkowej.

W połowie marca br. wrocławska spółka DSR - dotychczasowy partner wdrożeniowy QAD Polska - stanie się wyłącznym przedstawicielem amerykańskiego dostawcy rozwiązań biznesowych na naszym rynku. DSR przejmie odpowiedzialność za obsługę dotychczasowych klientów QAD w Polsce, realizację nowych wdrożeń, a także sprzedaż oprogramowania amerykańskiego koncernu na naszym rynku. "Faktycznie jest to zmiana sposobu działania QAD na polskim rynku, zmiana modelu biznesowego w zakresie wdrożeń i sprzedaży oprogramowania z bezpośredniego na partnerski. My zajmiemy się obsługą lokalnego rynku, podczas gdy QAD Polska będzie koncentrowało się na obsłudze klientów globalnych" - mówi Piotr Rojek, dyrektor zarządzający w firmie DSR. Dotychczasowy dział wdrożeń firmy QAD Polska zostanie połączony ze strukturami wrocławskiej spółki. "Będziemy reprezentować QAD w zakresie obsługi dotychczasowych klientów, sprzedaży oraz realizacji nowych projektów. Wydaje mi się, że warunki, które możemy zaproponować na rynku znacznie odbiegają od tych, jakie jest w stanie oferować międzynarodowy koncern. Warunki realizacji projektów i elastyczność kontraktowa lokalnej firmy są dużo szersze. Z perspektywy firmy usługowej najważniejsze jest właśnie połączenie dwóch doświadczonych zespołów konsultantów dysponujących uzupełniającymi się kompetencjami" - podkreśla Piotr Rojek. Po przejęciu zespołu wdrożeniowego QAD Polska firma DSR będzie dysponowała grupą ok. 30 konsultantów.

"To, co mnie osobiście najbardziej podoba się w rozwiązaniach QAD jest ich jednoznaczne zorientowanie na potrzeby firm produkcyjnych. Zamierzamy jednoznacznie pokazywać na rynku, że takie podejście jest mocną stroną oprogramowania QAD, a zarazem źródłem wymiernych korzyści biznesowych. Uważam, że z mechanizmów, z których wywodzą się dzisiejsze systemy ERP - choćby MRP II - warto w dalszym ciągu korzystać i warto wykorzystywać je jako podstawę systemów wspierających biznes. Druga rzecz to nasze doświadczenia w zakresie rozszerzania możliwości podstawowych rozwiązań QAD innymi aplikacjami" - uważa Piotr Rojek. Według niego cechą charakterystyczną oferty QAD jest też łatwość integracji z innymi systemami, która gwarantuje możliwość budowania kompleksowych narzędzi wspierających działalność w sektorze przemysłowym. Możliwości integracyjne rozwiązań QAD mają również posłużyć rozszerzeniu oferty DSR. "Nadal będziemy integratorem informatycznym skoncentrowanym na obsłudze sektora przemysłowego. Pakiet produktów QAD stanie się jednym z kluczowych elementów naszej oferty" - zapewnia Piotr Rojek. Zmieni się również obszar działania firmy DSR. Do tej pory założeniem kierownictwa firmy było skoncentrowanie działalności wokół bardzo specyficznych sektorów branży produkcyjnej oraz ich konkretnych potrzebach. Firma skupiała się głównie na obsłudze firm produkujących kosmetyki, opakowania, elektronikę, a także przedsiębiorstw przemysłu metalowego. "Teraz, dzięki szerokim kompetencjom branżowym połączonych zespołów zdecydowanie zwiększymy zakres działania" - dodaje dyrektor zarządzający DSR.

Zobacz również:

  • Trendy i wyzwania dla przedsiębiorców w 2024 roku – ekspercka analiza Comarch
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200