Nowy ulepszony IAAS od Orange i Integrated Solutions

Materiał promocyjny Orange Polska wraz z Integrated Solutions aktywnie rozwijają portfolio usług chmurowych, czego wyraźnym dowodem jest inwestycja w najnowszą wersję vCloud Director 10, na której bazuje platforma Integrated Computing. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie.

Nowe funkcjonalności usługi Integrated Computing Standard (ICS)

Nowy vCloud Director to kolejna odsłona flagowej platformy VMware, na której opiera się usługa Integrated Computing Standard oferowana przez Grupę Orange Polska. Największą zmianą jest znaczące podniesienie ergonomii użytkowania platformy - w vCloud Director 10 wszystkie funkcjonalności dostępne są z nowego pulpitu zarządzania stworzonego w HTML5, co pozwala na skrócenie czasu budowy nowego środowiska nawet do kilku minut.

Migracja do chmury w kilka minut

Dzięki rozwiązaniom VMware, przenoszenie usług IT do centrum danych Orange nie wymaga zmian konfiguracyjnych na serwerach użytkownika. W efekcie tego migracja do chmury jest procesem bardzo łatwym zarówno do wykonania, jaki i późniejszego utrzymania usługi. Obecnie vCloud Director umożliwia dostarczanie bogatego portfolio usług chmurowych „pod klucz” - od migracji po szybkie uruchamianie maszyn wirtualnych, a co więcej, pozwala również na inteligentną alokację obciążenia serwerów. Dzięki temu możliwe jest definiowanie parametrów rozmieszczania maszyn wirtualnych i ich wielkości.

Bezpieczeństwo danych

Grupa Orange Polska posiada 3 ośrodki Data Center o łącznej powierzchni serwerowej wynoszącej ponad 4000 m² utrzymywane według najwyższych standardów branżowych. Ze względu na rangę utrzymywanych w DC systemów należą one do najlepiej chronionych obiektów na terenie kraju. Platforma Integrated Computing jest w całości objęta usługami bezpieczeństwa gwarantowanymi przez CERT Orange Polska.

Nowości

Ulepszone ICS pozwala na proste wykorzystanie przez Klientów usług Disaster Recovery As a Service i Self Service Backup oraz umożliwia wdrożenie usług w modelu płatności zgodnej z użyciem (popularnie zwanego pay as you go). Ta forma powinna zainteresować tych Klientów, których potrzeby w zakresie cloud są nieregularne i sezonowe.

Kierunek usług cloudowych

Nowy ulepszony IAAS od Orange i Integrated Solutions

Artur Matzka

Artur Matzka, Dyrektor Centrum Kompetencji Infrastruktura IT, EUC i Cloud, Integrated Solutions

Obserwujemy ciągły wzrost zapotrzebowania na rozwiązania IaaS, między innymi dlatego że bardzo ważna jest także lokalizacja danych w Polsce i brak opłat za transfer danych. Dlatego oprócz oferty public cloud dużych graczy, które wprowadziliśmy do portfolio jako Grupa Orange, utrzymujemy i rozwijamy nasze własne rozwiązania chmurowe w obszarze IaaS. Nasza wzbogacona o nowe funkcjonalności usługa ICS oferuje chociażby DRaaS w modelu pay as u go, dając naszym Klientom możliwość pełnej elastyczności w budowie i konsumpcji chmury.

W ciągu kilku lat budowania kompetencji, miejmy nadzieję, podsyconych przez pojawienie się w Polsce węzłów „hyperscalerów”, w kraju zwiększy się popyt na bardziej zaawansowane technologie w chmurze, choćby takie jak aplikacje cloud native czy ML. Sukces praktyki chmurowej na rynku jest jednak wypadkową dwóch głównych czynników: po pierwsze - jak wspiera technologicznie i operacyjnie potrzeby IT i biznesu, po drugie – czy i jak Klienci potrafią z chmury korzystać – ich kompetencji w tym obszarze czy umiejętności transformacji TCO.

Nowy ulepszony IAAS od Orange i Integrated Solutions