Nowy tablet Microsoft Surface Pro 3 przeznaczony dla użytkownika biznesowego

Microsoft zaprezentował własnie w Nowym Jorku na konferencji prasowej nowy tablet. Tym razem gigant z Redmond skupia się bardziej na użytkownikach biznesowych pozycjonując urządzenie o nazwie Surface Pro 3 jako idealne narzędzie do pracy.

Firma pod przewodnictwem Satya Nadelli zaprezentowała dzisiaj swój nowy tablet z rodziny Surface. Producent przekonuje, że to urządzenie ważące zaledwie 800 gram będzie w stanie zastąpić klasyczne notebooki, oferując przy tym znacznie więcej możliwości nieosiągalnych dla zwykłych komputerów. Nowy tablet wyposażony został w 12-calowy, dotykowy ekran wysokiej rozdzielczości o proporcjach 3:2. Całość ma napędzać nowa generacj procesorów Intel Core i7.

Microsoft Surface Pro 3 podobnie jak poprzednie tablety z tej rodziny wyposażony został w nóżkę, którą można rozłożyć w celu postawienia urządzenia na płaskiej powierzchni. Sprzęt wyposażony został też w nakładkę ze zintegrowaną klawiaturą. Nowy model tego akcesorium posiada też touchpad i został usprawniony względem tego obecnego w poprzedniej generacji tabletów. W zestawie znajdzie się też przygotowany z myślą o nowym tablecie giganta z Redmond.

Zobacz również:

Nowy tablet Microsoft Surface Pro 3 przeznaczony dla użytkownika biznesowego

Panos Panay, szef projektu Surface w Microsofcie zaznacza, że nowy tablet firmy z Redmond został zaprojektowany tak, by mógł w pełni zastąpić klasyczny komputer i stać się głównym narzędziem pracy dla użytkowników biznesowych i profesjonalistów. Na prezentacji pokazano nową wersję Adobe Photoshop przygotowaną z myślą o interfejsie dotykowym tabletów z systemem Windows 8.1.


TOP 200