Nowy szyfrator firmy ABA

Firma ABA, we współpracy z firmą Optimus, wprowadza nową wersję urządzenia szyfrującego ABA IPSec Gateway, przeznaczonego do realizacji szyfrowanych połączeń LAN2LAN oraz pełniącego funkcję koncentratora połączeń IPSec.

To autonomiczne urządzenie umożliwia realizację wirtualnych sieci prywatnych w sieciach korporacyjnych. Tunelowane transmisje sieciowe są szyfrowane za pomocą protokołu 3DES o długości klucza 168 bitów lub AES - o długości klucza do 256 bitów.

Parametry nowego szyfratora:

- platforma serwerowa 1U do montażu w szafie 19”, procesor Intel Celeron 1300 MHz;

- pamięć RAM 128 MB;

- pamięć FLASH 8MB;

- 4 interfejsy Ethernet 10/100BaseTX;

- port konsoli RS232 na przednim panelu;

- obsługa połączeń modemowych lub połączeń SDI (modem zewnętrzny, prędkość maksymalna 115 kb/s w przypadku zastosowania sprzętu wyposażonego w 2 interfejsy RS232);

Zobacz również:

  • Jak łatwo złamać lekkie szyfry, czyli o bezpieczeństwie internetu rzeczy
  • To bezpłatne narzędzie pozwala ofiarom ataków MegaCortex odzyskiwać pliki
  • Data center jako źródło ogrzewania dla domów

- sprzętowy generator liczb losowych (INTEL).

- obsługa konsoli za pomocą terminala znakowego RS232 lub komputera wyposażonego w emulator terminala znakowego.

Nowy produkt - w przeciwieństwie do szyfratora Optimus ABA IPSec Gateway - nie jest objęty certyfikatem ABW dopuszczającym go do ochrony transmisji niejawnych.

Urządzenie nie dopuszcza wykorzystywania kluczy sprzętowych USB. Konfiguracja urządzenia może być przechowywana jedynie w wewnętrznej pamięci FLASH.

Cena urządzenia w wersji podstawowej - 3500 zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200