Nowy szkielet w Polsce

Internet Partners i ProNet Communications uruchomiły jedną z największych w Polsce sieci szkieletowych przeznaczonych do obsługi ruchu internetowego.

Internet Partners, dostawca usług ISP oraz spółka ProNet Communications, oferująca usługi międzynarodowej transmisji danych za pośrednictwem sieci Ebone uruchomiły nową sieć szkieletową w Polsce. Jej przeznaczeniem jest obsługa ruchu internetowego, przy transmisji danych zachowanej na poziomie od 34 Mps do 2,5 Gbps. Sieć szkieletowa zbudowana została z wykorzystaniem stałych łączy dzierżawionych od największych operatorów w Polsce, m.in. firm Telekomunikacja Polska SA, Polskie Koleje Państwowe, Tel-Energo i Telbank.

Sieć obejmuje swoją strukturą siedemnaście największych miast Polski oraz Berlin i Pragę. Wykorzystuje światłowodowe połączenie Warszawa-Berlin o przepustowości 2,5 Gbps.

Zobacz również:

  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Przedstawiciele obu firm planują wykorzystać nowo uruchomione łącza do obsługi ruchu internetowego swoich klientów, głównie firm i innych operatorów telekomunikacyjnych.

Zarówno Internet Partners, jak i ProNet Communications posiadają tego samego inwestora strategicznego, firmę Global TeleSystems Group (GTS), będącego dostawcą szerokopasmowych usług internetowych na terenie Europy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200