Nowy system wyszukiwawczy AltaVisty

Na rynku pojawiło się najnowsze oprogramowanie indeksująco-wyszukiwawcze AltaVista Desktop Search. Właściciele wyszukiwarki są zdania, iż nowe rozwiązanie służyć będzie głównie użytkownikom korporacyjnym, którym szczególnie zależy na zaoszczędzeniu czasu poświęcanego na przeszukiwanie tysięcy dokumentów i e-maili na firmowych komputerach.

Z początkiem tego tygodnia dostępne jest najnowsze oprogramowanie indeksująco-wyszukiwawcze AltaVista Desktop Search. Przedstawiciele spółki CMGI (od czerwca 1999 r. właściciel AltaVisty) są zdania, że nowe rozwiązanie służyć będzie głównie użytkownikom korporacyjnym. Twierdzą oni bowiem, że średnie i duże firmy, koncerny, instytucje i organizacje mają dość tracenia czasu na przeszukiwanie tysięcy plików i e-maili na swoich komputerach, tak aby znaleźć to czego potrzebują.

Oprogramowanie AltaVista Desktop Search, które po raz pierwszy zaprezentowano w połowie minionego roku, działa w oparciu o system Windows. Klienci, którzy zdecydują się wykorzystać rozwiązanie AltaVisty, będą musieli zapłacić od 25-30 USD za licencję na jedno stanowisko komputerowe. Dotychczasowym klientom systemu wyszukiwawczego AltaVisty zaoferowane zostaną znaczne upusty.

Zobacz również:

  • Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery

Aplikacja indeksuje i wyszukuje ponad 225 rodzajów plików poprzez nazwę pliku i folder, w którym znajduje się poszukiwana informacja. W przypadku e-maili użytkownik AltaVista Desktop Search może przeszukiwać skrzynkę pocztową według zdefiniowanych słów kluczowych, podfolderów skrzynki, daty otrzymania lub wysłania listu oraz pól w nagłówku e-malia ("cc", "to" i "from").

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200