Nowy standard wydajności pokazywany na Autodesk University


W świecie stacji roboczych wszystko kręci się wokół przesuwania granic wydajności. Jesteśmy maksymalnie skupienie na sprawianiu, że niemożliwe staje się czymś zwyczajnym i umożliwia wizjonerom przekształcanie ich idei w rzeczywistość.

Na Autodesk University, Lenovo zrobiło wielki krok, żeby ponownie przesunąć te granice: ogłosiliśmy wsparcie nowej architektury NVIDIA Quadro Pascal GPU na stacjach roboczych Lenovo ThinkStation P910, P710, P510 oraz P410.

Najbardziej wydajne układy graficzne oferowane przez firmę NVIDIA, czyli Quadro P6000 oraz P5000 pozwalają inżynierom, projektantom i artystom cyfrowym lepiej wizualizować oraz szybciej iterować ich projekty. To oznacza jeszcze większą kreatywność. Quadro Pascal ma także technologie wirtualnej rzeczywistości, takie jak Simultaneous Multi-Projection, która umożliwia podwojenie ilości przetwarzanej grafiki na potrzeby renderingu stereo.

Nowy standard wydajności pokazywany na Autodesk University

„Fotorealizm i wirtualna rzeczywistość to przyszłość projektowania. Wiąże się to jednak z wykorzystaniem większych, bardziej złożonych zbiorów danych, które wymagają wydajnych stacji roboczych zaprojektowanych do oferowania ekstremalnych osiągów”– mówi Sandeep Gupte, zajmujący stanowisko Senior Director of Professional Visualization w NVIDIA. „Stacje robocze Lenovo ThinkStation, które obsługują wirtualną rzeczywistość, wyposażone w grafikę Quadro Pascal, to najbardziej wydajne rozwiązanie dla współczesnych profesjonalistów tworzących rewolucyjne produkty przyszłości” – dodaje Sandeep Gupte.

W ramach pakietu sponsorskiego Diamond na Autodesk University prezentujemy nowe technologie wykorzystujące wyższą wydajność platformy Pascal. Pokazujemy m.in.: Pawilon Autodesk Future of Making Things: na 10 stacjach wirtualnej rzeczywistości – działających na bazie Lenovo ThinkStation P910 z NVIDIA Quadro P6000 – będzie można zobaczyć wirtualny montaż samochodu koncepcyjnego opracowany przy użyciu oprogramowania i modeli 3D Autodesk.

Użytkownicy będą mogli całkowicie zanurzyć się w ten wirtualny świat przy pomocy trenera i wchodzić w interakcję z samochodem, żeby zrealizować kolejne zadania, np. wybrać panele i przymocować je do samochodu.

Strefa Lenovo Virtual Reality Interactive: Wciągający świat 3D, który umożliwia zanurzenie się wielu osobom. Na początek dwóch użytkowników uczestniczy w ocenie projektu, podczas gdy dwóch pozostałych współdzieli to doświadczenie wirtualne. Piąta osoba wchodzi w interakcję z awatarem, żeby nauczyć się wybierać komponenty do budowania własnych systemów VR. Całe rozwiązanie jest obsługiwane przez stacje robocze Lenovo ThinkStation P510 oraz P710 i zostało wdrożone przez partnera w obszarze wirtualnej rzeczywistości - firmę WorldViz.

Stoisko Lenovo: Odwiedzający mogą poznać pełnie możliwości oferowanych przez stacje robocze Lenovo ThinkStation z najnowszą technologią NVIDIA Pascal dzięki naszym ThinkRewolucjonistom, MX3D oraz The Hydrous. MX3D używa stacji roboczych Lenovo i Autodesk Maya® do tworzenia innowacyjnej technologii robotów drukujących 3D. The Hydrous polega na stacjach roboczych i Autodesk Remake przy odwzorowaniu 3D i monitorowaniu rozwoju rafy koralowej, żeby zdobyć wiedzę na temat aktualnego stanu oceanów.

Nowy standard wydajności pokazywany na Autodesk University

Poza dostarczeniem większej wydajności kart graficznych platformy NVIDIA Pascal, udało się nam poprawić doświadczenie użytkownika naszych stacji roboczych.

Stacje ThinkStation wyposażone są we wnęki FLEX Drive Bay, które pozwalają użytkownikom na dodawanie napędów z przodu obudowy z technologią Blind Connect. To oznacza wyeliminowanie bariery polegającej na konieczności otwierania obudowy z boku w celu zainstalowania napędu.

Udoskonaliliśmy także Lenovo Performance Tuner, narzędzie programowe pozwalające klientom na dostrojenie ich indywidualnego doświadczenia bazującego na potrzebach w zakresie oprogramowania. Nowa wersja ma bardziej intuicyjny interfejs użytkownika i umożliwia wykrywanie, który rdzeń procesora wykorzystuje Intel® Turbo Boost Max 3.0. Ułatwiliśmy również odnajdywanie, wybieranie i konfigurowanie zmodyfikowanych profili.

Ponadto, stacje robocze ThinkStation będą zawierać preinstalowany pakiet Microsoft Windows Signature. Ta nowa opcja pozwala na wybór optymalnego systemu operacyjnego, a jednocześnie zapewnia czysty, firmowy obraz systemu.

Stacje robocze ThinkStation z kartami graficznymi NVIDIA Quadro P6000 i P5000 będą dostępne na początku grudnia br.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.thinkworkstations.com.

Nowy standard wydajności pokazywany na Autodesk University

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.