Nowy przewodniczący Rady Telekomunikacji

Józef Modelski został nowym przewodniczącym Rady Telekomunikacji. Nominację na stanowisko wręczył mu wczoraj sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Wojciech Hałka.

Prof. dr hab. Józef Wiesław Modelski urodził się w 1949 r. Jest Dyrektorem Instytutu Radioelektroniki na Politechnice Warszawskiej. Od 25 lipca 2002 roku jest członkiem Rady Telekomunikacji przy prezesie URTIP.

Rada Telekomunikacji jest organem opiniodawczo-doradczym prezesa URTiP w sprawach działalności telekomunikacyjnej, gospodarki zasobami częstotliwości oraz spełniania wymagań dotyczących kompatybilności elektromagnetycznej. Rada wyraża opinie w sprawach wniesionych przez ministra infrastruktury oraz przez prezesa URTiP. Rada może też z własnej inicjatywy przedstawiać opinie w większości spraw należących do zadań prezesa URTiP.

Modelski został powołany przez premiera RP na wniosek prezesa URTiP Witolda Grabosia 25 września 2003 r. Jednocześnie prezes Rady Ministrów odwołał z tej funkcji Krzysztofa Kwietnia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200